Чому з плану Фірташа-Клюєва сміявся навіть Яценюк

Окрім кумедної історії з черговим неприїздом Фірташа до України, у команді олігарха вирішили посмішити "планом Фірташа"
Depo.Влада
2 грудня 2015 13:49
ФОТО: depo.ua
Чому з плану Фірташа-Клюєва сміявся навіть Яценюк
Чому з плану Фірташа-Клюєва сміявся навіть Яценюк

Дмитро Фірташ знову не прилетів до Україн, хоч і обіцяв. Вочевидь це пояснюється тим, що для австрійського в’язня попри можливість вплинути на будь-якого представника правоохоронних органів, існує серйозна небезпека опинитися на Батьківщині за гратами. Історія з "Аерорухом", який нібито з подачі Арсенія Яценюка заборонив приліт чартерів, виглядає не дуже правдоподібним. Тим паче, якби у Фірташа було бажання, він приїхав би до України попри всі заборони. Тому, схоже, що сценарій за яким Фірташ міг потрапити замість офісу в "Парусі" в буцегарню, вочевидь, був досить ймовірним.

Загалом, спрогнозувати зараз, чим завершиться епопея з його поверненням майже нереально, тому ризикувати Фірташ не став. Цікаво, що разом з інформацією про ймовірний камбек Фірташа у частині "Опоблоку", що підконтрольна "газовикам", почали активно говорити про якийсь "план Фірташа". Так, за словами народного депутата Вадима Рабиновича, Фірташ мав намір представити свою програму виходу з кризи української економіки, розроблену з десятками економічних західних експертів. "По ній (програмі, - ред.) зрозуміло, що рік нами управляли економічні нездари, які рік нас обкрадали до останньої нитки", - розповів Рабінович. Щоправда, жодних подробиць про дану програму він так і не розповів.

Втім, виявилося, що деталізація цього документу протягом минулого тижня була опублікована на "Українській правді" Артемом Петренком. Цікаво, що Петренко протягом багатьох років був помічником одіозного олігарха та яскравого представника режиму Януковича Андрія Клюєва. Тепер Петренка часто можна побачити в кулуарах Верховної Ради поруч з представниками "Опоблоку". В результаті, Петренко опублікував 4 (!) матеріали, в яких з пафосом розписав, у чому ж полягає "план Фірташа".      

Видається, що для Фірташа готували цей 400-страничний документ як раз до виступу на з’їзді Федерації роботодавців. Окрім утопічних мрій про 300 мільярдів інвестицій в Україну за 25 років, дуже часто з’являються згадки про профспілки, а також діалог між бізнесом та владою. "Експерти наполягають на важливості соціального діалогу уряду із залученням профспілок та організацій роботодавців. Мета - не тільки уникнути масових акцій протесту, а й підвищити якість законопроектів", - пише в одному з матеріалів Петренко. І не так важливо, що в Україні профспілок фактично не існує, а вони "приватизовані" тими чи іншими монополістами.

Цікаво, що Петренко згадав японський досвід – мовляв там до 90-х років практично всі реформи спочатку обговорювалися в трьох ключових бізнес-асоціаціях, а вже потім, після досягнення консенсусу, подавалися на затвердження до парламенту – забувши, що в Україні асоціації фактично є власністю того чи іншого олігарха. Як-то вже згадана Федерація роботодавців, яка є цілковитою власністю Дмитра Фірташа. Якимось невдалим жартом виглядає й теза фірташівської програми про "важливість кардинального зниження впливу великого бізнесу на систему влади в нашій країні". Справді – бджоли проти меду…

Дуже добре видно, що Фірташа явно турбують питання збереження активів. Так, кілька разів повторюється рекомендація законодавчо і навіть конституційно посилити право приватної власності. Окрім того, пропонується, щоб "Україна перейшла до нової форми публічного консенсусу бізнесу і влади щодо основних цілей (і механізмів їх досягнення), спрямованих на економічне зростання. Політики і впливовий бізнес повинні домовитися про основні пріоритети, вигідні для всіх. І періодично домовлятися про деталі".

Поява і реклама "плана Фірташа" з порятунку України - це своєрідна відповідь ахметівсько-медведчуківському крилу Опоблоківців. Останні зараз займаються тим, що гастролюють в регіонах, розповідаючи про необхідність економічної незалежності регіонів. Заздрять "газовики" цим "інтелектуалам"...