Чому Яценюк має заявити про відставку Авакова

На Заході лідери партій несуть відповідальність за скандали зі своїми урядовцями. Тому що реноме партії важливіше за окремих посадовців. Навіть дуже цінних
Depo.Влада
14 листопада 2016 11:00
ФОТО: depo.ua
Чому Яценюк має заявити про відставку Авакова
Чому Яценюк має заявити про відставку Авакова

Скандал з 24-річною заступницею міністра внутрішніх справ Анастасією Дєєвою, чиї інтимні світлини стали популярнішими за електронні декларації чиновників, повинен мати логічне завершення. І це не лише звільнення самої гламурної Насті, але й серйозний перегляд принципів кадрового підбору до державних структур. У нас вже були скандали з людьми без дипломів, з судимостями, тепер маємо чарівну любительку еротики.

І справа тут не в ханжестві суспільства, як каже дехто з політиків й експертів, навіть не в любові дівчини викладати в мережу свої фотографії ню, що якось не пасує державному службовцю високого рангу, а у політичній відповідальності. І тих, хто цю особу перевіряв, і тих, хто призначав, і тих, хто делегував в уряд і перших, і других.

Аваков прокоментував скандал так: призначення Дєєвої пройшло через Кабінет міністрів з урахуванням низки співбесід, проведеної спецперевірки і консультацій з ключовими іноземними партнерами зі складу проектного офісу. Ключове слово тут "спецперевірка". Бог з ними, з фотографіями голяка, але незрозуміло, чому спецперевірка не звернула увагу на гламурне життя цієї особи. Вона навіть не приховувала цього. Звідси виникає питання: а, що у нас там з реформою поліції, з реформою державної служби, скільки ще "кицюнь" потрапило до інших міністерств і відомств? Чи це тільки Авакову так підфартило.

Судячи з абсурдного коментаря Антона Геращенка про "величезний досвід роботи" Дєєвої з міжнародними організаціями, які займалися і продовжують займатися допомогою нам в реформі патрульної поліції, про володіння нею правилами ділового етикету і поводження з дипломатами (оце ключові фрази!), в Авакова так і не збагнули, що вони не лише зашкварилися по повній, але й далі об себе витирають ноги. "Її (Дєєвої) завдання, - стверджує Геращенко, - допомагати міністру внутрішніх справ, робити все, щоб підтримка Америки, Японії та інших країн, які допомагають нам у проведенні реформ, не скорочувалася, а збільшувалася, своїми знаннями, досвідом, чарівністю". Пане Антоне, в Японії, про яку ви кажете, міністр, що потрапив на телеефір у п’яному вигляді, відразу ж склав повноваження. У США не лише політики, але й їхні діти, Боже збав, не постять в соцмережах свої голі попи. Тому що їхні батьки стануть посміховиськом. Як мінімум. Годі й казати, що осіб на кшталт цієї Насті у Штатах до державних посад не допускають на гарматний постріл.  

У мережі пишуть: дівка не винна, у неї ж були найкращі наміри. Скажемо так: Дєєва винна в тому, що, по-перше, поставила під сумнів хоч і незначні, але все ж здобутки гендерної політики в Україні, тому що будь-яке наступне призначення жінок в уряд буде супроводжуватися насмішками "ще одну Настю прилаштували", а, по-друге, у нас знову провал з молоддю на посадах. Тому коли той таки Саакашвілі розповідає, що у його партії будуть молоді і незаплямовані, рекомендуємо йому згадати про Дєєву. Або про "квартиргейти" Лещенка й Заліщук.

І, останнє. Наша політика страждає не лише від популізму, але й від безвідповідальності партій і їх лідерів, які делегували урядовців до складу Кабінету міністрів. Коли Яценюк був прем’єром, він любив повторювати: оцей міністр – від БПП, а оцей – від "Самопомочі", а оцей – "з НФ". Так от, Арсенію Петровичу, Аваков – міністр за квотою "Народного фронту". МВС історією з сексі-заступницею виставило на посміховисько і себе, і партію, яка делегувала до уряду міністра, і самого Яценюка. Та ще й напередодні його візиту до Німеччини.

Політкоректні німці навряд чи обговорюватимуть з Арсенієм Петровичем принади Насті. Проте нагадаємо йому дещо інше. У 2012 році в Німеччині спалахнув скандал: тодішній президент країни Крістіан Вульф був упійманий на корупції. Президентом він став за підтримки Меркель. Опинившись у дуже незручному становищі, канцлер підтримала відставку Вульфа. Тим самим врятувавши і своє реноме, і реноме своєї партії. У нас, чомусь, так не заведено, хоча ми й заявляємо, що йдемо в Європу.

 

Більше новин політики читайте на Depo.Влада