Чому Ярош має право називати Тягнибока "ідіотом"

Лідер "Правого сектору" вкотре продемонстрував дивовижний політичний еквілібризм, примудрившись і ніг не намочити , і качечку зловити
Depo.Влада
31 серпня 2015 17:35
ФОТО: depo.ua
Чому Ярош має право називати Тягнибока "ідіотом"
Чому Ярош має право називати Тягнибока "ідіотом"

Сьогоднішній так званий "День гніву", здається, перевершив очікування усіх, хто свідомо розхитував ситуацію, закликаючи боротися зі "Зрадою" Порошенка. Після того, як в натовп правоохоронців кинули бойову гранату (в міліції впевнені, що це був "свободівець"), усі організатори сьогоднішнього безладу, в тому числі персонально Тягнибок з Ляшком, вляпалися в малоприємну історію з тероризмом, наслідки від якої (особливо для Тягнибока) можуть бути не лише електоральні.

В той же час є одна людина, яка примудрилася, будучі одним з організаторів "Дня гніву" на його початку, не вляпатися в лайно. Це, звісно, Дмитро Ярош. З одного боку "Правий сектор" як організація був одним з активних розпалювачів протестних настроїв на "День гніву". Більше того, така собі Варвара Чорноіваненко - заступник керівника центрального інформаційного відділу "Правого сектору" встигла похизуватися "успіхами" сьогоднішньої війни зі "злочинною владою".

"Милиция снова защищает предателей, как и во время Майдана. Теми же методами. Только теперь у людей есть не только фонарики, но и гранаты.
Петя не учел изменение контекста.
У милиции 200-е и 300-е.
Это залет, Петя", - написала Чорноіваненко.

В той же час на офіційному ж сайті "правосеків" з‘явився зворушливий текст про "пролиту кров патріотів".

Чому Ярош має право називати Тягнибока "ідіотом" - фото 1

Фото Дмитра Чигрина

Але це тільки з одного боку. З іншого ж - особисто від Дмитра Яроша закликів приходити на "День гніву", принаймні останнім часом, ніхто не чув, та й прапорів "Правого сектору" під час бійок під Радою якось видно не було. Натомість, "правосеки" засвітилися сьогодні лише тим, що перекрили пару вулиць в урядовому кварталі, при цьому поводячи себе доволі миролюбно. Нібито і в акції взяли участь, і протестували, але до історії з гранатою це не пришиєш.

Крім того, на відміну від власних підлеглих з прес-служби, Ярош прозоро натякнув, що протестувальники, що вступили сьогодні в бій ідіоти, а трагедія з гранатою - "багатоходівка ФСБ". "Я впевнений, що доводити ситуацію до кривавого протистояння зараз, коли є ще маса політичних важелів впливу на неї - це ідіотизм і гра на руку не тільки зовнішнього, але й внутрішнього ворога... Шкода, що багато справжніх патріотів не розуміють цієї ФСБшної багатоходівки", - зокрема заявив Ярош в той час як Ляшко з Тягнибоком намагалися плутано відхреститися від тероризму.

Як бачимо, Ярош виявився розумнішим, ніж обидва інші "радикали". З одного боку "Правий сектор" і попротестував в своє задоволення, і про "зраду Порошенка" покричав, але і кров‘ю не заляпався. Що ж стосується Дмитра Яроша персонально, то він взагалі білий, пухнастий і цілком поміркований. Власне, "Правий сектор" завжди намагався, і поки що вдало, балансувати на межі радикалізму і спокійної політики. Так було і під час непокори ДУК ПС на базі на Дніпропетровщині, і під час стрілянини в Мукачеві, так сталося і сьогодні.

Ця політична гнучкість залишає перед Ярошем доволі широкі перспективи. "Правосеки" цілком можуть замінити "Свободу" в її опозиційній електоральній ніші, якщо сьогоднішній вибух стане для партії Тягнибока фатальним, а можуть і співпрацювати із владою. Власне і той і інший шлях для Яроша залишається відкритим.

Читайте також Чи візьме Ляшко відповідальність за теракт під Радою?

Скільки людей посадять за сьогоднішній теракт під Радою