Чому навіть Янукович не виганяв Шустера

З Савіка Шустера вирішили терміново зліпити страждальця за свободу слова в Україні
Depo.Влада
26 квітня 2016 17:30
ФОТО: depo.ua
Чому навіть Янукович не виганяв Шустера
Чому навіть Янукович не виганяв Шустера

Одне з найвідоміших правил в політиці – хочеш згадати про себе, влаштуй скандал. Історія з забороною працювати в Україні відомого шоумена Савіка Шустера – як раз з цієї опери. Далі власне й почалося шоу. Спочатку партнер "Савік Шустер Студія" Павло Єлізаров роз’яснив ситуацію. Мовляв, Шустеру повідомили, що він разом із заявкою на отримання дозволу на роботу надав недостовірні дані, а саме – недійсну довідку про несудимість. Такого висновку чиновники нібито дійшли, дізнавшись про порушену проти Шустера справу на 13 млн гривень Державною фіскальною службою."Вони вважають, що податкова нарахувала нам 13 мільйонів штрафу, і це вже є судимість. Абсурд такого рівня", – сказав Єлізаров. Він додав, що у вівторок Шустер отримав нову посвідку на проживання в Україні, однак припустив, що вона теж може бути анульована.

Одразу після цього Шустер разом з народними депутатами Сергієм Власенком та Дмитром Добродомовим (останній – постійний гість студії, Власенко – представник Тимошенко, яка останнім часом теж не вилазить з шоу Шустера) відправилися у Центр зайнятості намагалися добитися від одного з начальників управлінь цієї структури пояснень. Все це відбувалося красиво, під камери. Загалом, режисура була здійснена на найкращому рівні. Картинка – страждалець за свободу слова в Україні Шустер намагається добитися справедливості – була досягнута на всі сто відсотків.  

Тим часом у соцмережах активно почали обговорювати цей скандал. Популярною стала наступна теза: такої цензури не було такого навіть при Януковичу. Тут варто повернутися на кілька років тому і прояснити – чому не було. Все дуже просто: Шустер плідно працював на режим Януковича, а саме – на голову АП Сергія Льовочкіна. Власне це давало йому змогу працювати на "Інтері" та "Першому національному". І ніхто його нікуди не виганяв. Навпаки. Усілякі олійники, мирошниченки, бондаренки, богословські та інші "регіонали" протягом чотирьох років фактично прописалися у Шустера. Фактично це був зручний майданчик для режиму Януковича. Навіщо його нищити?

Вже після Майдану, в 2015 році Ігор Коломойський від гріха подалі прибрав гіперактивного Шустера з "1+1". Після цього значення Шустера і вплив його шоу на події серйозно підупав. Тепер його телеканал 3S.TV транслюється на кабельному, але це вже зовсім не ті масштаби.

Чому навіть Янукович не виганяв Шустера - фото 1

Враховуючи нинішню ситуацію з позбавленням права на працевлаштування в Україні, ситуація виглядає двояко. З одного боку, не зовсім зрозуміло, навіщо владі (а саме її звинувачують у переслідуваннях журналіста) влаштовувати такий скандал і підставлятися на рівному місці. Тим паче, як говорилося вище, рейтинги у Шустера – зовсім не такі як раніше.

Втім, більш правдоподібним видається сценарій піару з боку Шустера, якому треба зараз всіляко підтримувати інтерес до власної персони. Тим паче, на носі літо – мертвий сезон для політичних ток-шоу. Втім, на відміну від всіх ток-шоу, які підуть у відпустку, Шустеру доведеться виходити і влітку. Інакше доведеться телеканал заrривати. Тому не варто виключати, що телеведучий сам ініціював процес, адже чого тільки не зробиш заради рейтингів.

А потім, після скандалу Шустеру повернуть дозвіл на роботу. Після чого він буде асоціюватися як борець за свободу слова. І не так важливо, що це не зовсім так…

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада