Яценюк хоче знати про українців не більше Януковича

Попри деякі незручні політичні моменти перенесення всеукраїнського перепису виглядає не доцільним

Яценюк хоче знати про українців не більш…

Як відомо, останній перепис населення України проводився в 2001 році. Наступний перепис було заплановано на 2010 рік. Втім, за часів правління Януковича перепис був тричі перенесений: з 2010 на 2012, з 2012 на 2013 та з 2013 на 2016 рік. Зараз уряд Яценюка в чергове переніс проведення перепису на 2020 рік. Вочевидь, одним з головних причин нинішнього рішення став не лише дефіцит державних фінансів, але і політичний момент: з урахуванням втрати Криму та більшої частини Донбасу нинішній владі якось не з руки пояснювати, чому у 2001 році населення України було 48,4 мільйони громадян, а зараз, за останніми даними Державної служби статистики, залишилося лише 42,7 мільйонів.

Втім, політичні причини, все ж таки мали б відійти на другий план, враховуючи важливість отримання демографічних данних. Адже ми зможемо відслідкувати тенденції зміни мовного, етнічного та соціального складу населення, його пріоритети тощо.

За словами директора фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва Ірини Бекешкіної, відмова від перепису – це неприємна новина для соціологів. "З точки зору соціологів, це прикро. Чим точніша статистика, тим точніше працюють і соціологи. З часів останнього перепису сталися певні зміни, і ми їх відстежуємо за допомогою офіційної статистики смертей та народження. Однак у цих моментах існують певні кореляції. Втім,  є інші питання – про мову, національну ідентифікацію. За нашими даними, сталися істотні зміни у цьому напрямку. Вочевидь, головною причиною відкладання все ж таки є питання коштів – перепис потребує серйозних фінансових витрат", - зазначила Бекешкіна.

Варто зазначити, що тим самим Україна фактично порушує міжнародні правила. Так, за встановленою практикою і згідно з рекомендаціями Організації Об'єднаних Націй переписи населення у більшості країн світу проводяться раз на десять років. Якщо проаналізувати ситуацію, то виявиться, що серед європейських країн саме Україна довше всіх не проводила переписи. Якщо ж говорити про країни світу, які так само байдуже ставляться до вивчення динаміки розвитку власного населення, то Україна опиняється у вельми показовому списку разом з Гаїті, Гватемалою, Сирією, Йорданією. Також є Сомалі, де востаннє соціологи фундаментально працювали ще на початку 80-х років минулого сторіччя, а також Мадагаскар, де перепис проводився ще 25 років тому. Втім, загалом, сумно, що у Африці, попри скрутне економічне положення та перманентні війни більш цікавляться власними громадянами, їх станом та настроями, аніж в державі, яка знаходиться мало не в центрі Європи.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme