Чому вілла Порошенка в Іспанії ні в чому не винна

Вілли в Іспанії в Порошенка, можливо, і немає. Але це ніяк не допоможе чинному президенту
Depo.Влада
18 квітня 2016 13:00
ФОТО: depo.ua
Чому вілла Порошенка в Іспанії ні в чому не винна
Чому вілла Порошенка в Іспанії ні в чому не винна

Історія з "таємним відпочинком Порошенка в Іспанії" не дає спокою користувачам соцмереж. Відпочивав — це точно. Є фотографії. І в АП врешті-решт, "розкололись". Але на своїй віллі відпочивав Порошенко чи на чужій? Чергова "панама" - чи грамотно оформлене на підставну особу майно? А може, все-таки не на підставну?

По великому рахунку, все зводиться до єдиного питання — збрехав президент у своїй декларації і стосовно майна за кордоном, чи не збрехав?

З одного боку, історія ніби й не заслуговує на надмірну увагу. Бо Петро Олексійович, з його рівнем прибутків, цілком міг абсолютно чесно назбирати грошенят на злощасну віллу. Тим паче, що і йдеться то не про Межигір'я, а про щось, якщо на око, розміром у 300-400 квадратів у далеко не найдорожчому місці Іспанії. Судячи з фото, ціна питання — десь в районі мільйона-півтори євро, хоч це, звичайно, без зайвої точності.

І як всілякий адекватний пострадянський олігарх, тим паче, причетний до вищих ешелонів влади, Порошенко, скоріше за все, від початку записав цей актив на довірену особу. Себто говорити про формальне порушення закону не доводиться. Не кажучи вже про ненульову ймовірність того, що вілла може і справді належати знайомим, спорідненим комерційним структурам чи кому завгодно іще. Все, що можна спробувати зробити журналістам — це отримати інформацію від іспанської влади про справжніх власників “підозрілої” вілли. Все, що може зробити президент — отримати від іспанських посадовців інформацію про те, що нерухомості в Іспанії у нього немає — і розмістити цю інформацію на власному сайті.

На тому всю історію, власне, можна було б і забути. Якби не одне але.

Близька до істеричної реакція помітної частини суспільства — і готовність повірити у чергову “панаму” з боку переважної більшості українців, свідчать про далеко більш прикрі проблеми, ніж чергова підозра стосовно президента у наявності незадекларованої нерухомості.

Чому вілла Порошенка в Іспанії ні в чому не винна - фото 1

Просто президент втратив довіру суспільства — втратив всю, повністю і до останку.

І, скажімо, п'ятничні дані соціологів про те, що повністю схвалюють діяльність Порошенка 2% українців, швидше схвалюють — 15%, а частково і повністю не схвалюють 32% і 43% відповідно — зрима і наочна демонстрація повної і беззаперечної втрати довіри.

І з таким рівнем довіри главі демократичної держави продовжувати здійснення своїх повноважень, м'яко кажучи, проблематично. Незалежно від того, добрий він президент — чи поганий, правда у нього в декларації — чи брехня, і кому він віддав в управління свої активи.

Висновок із цього напрошується очевидний. І пахне цей висновок новими прозорими урнами і безсонними ночами ЦВК.

З якоїсь точки зору, Петра Олексійовича можна навіть пошкодувати. Після двох термінів Кучми, після Ющенка, якого витерпіли до кінця терміну, і Януковича, якого вигнали тільки на четвертий рік, Порошенко, який на фоні усіх трьох виглядає помітно адекватніше, мусить, по доброму, пакувати валізи після двох років при владі. Але проблема не в тому, що Петро Олексійович гірший за попередників — ні, він помітно кращий. Проблема в тому, що для сьогоднішньої України навіть цього — замало.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада