Чому викриття Тетяни Чорновол набагато скандальніші за "плівки Онищенка"

Учора в програмі "Право на владу" депутат від "Народного фронту" Тетяна Чорновол вперше публічно назвала прізвища спонсорів так званої "демократичної опозиції". Але це можуть банально не помітити

Чому викриття Тетяни Чорновол набагато с…

Звинувачення нардепа Тетяни Чорновол, за логікою речей, мають спричинити серйозний політичний скандал. Чи не вперше названі зв’язки українських топ-політиків з представниками режиму Януковича. Під час програми йшлося про ситуацію з черговим провальним голосуванням закону про спецконфіскацію, який дав би змогу повернути в держбюджет України $1,5 млрд, себто близько 40 млрд гривень (третина всього оборонного бюджету України).

Ця історія стала каталізатором для дещо неочікуваного сплеску викриттів з боку Тетяни Чорновол. Якщо прибрати емоції, то її заява зводиться до того, що за саботажем голосування стоять представники режиму Януковича, які лобіюють свої інтереси у Верховній Раді. Причому не лише через "Опоблок". Для цього використовуються різні групи депутатів, які, на перший погляд, виглядають білими й пухнастими.

Так, за словами депутатки,  одними з послідовних борців зі спецконфіскацією є так звані "єврооптимісти" на чолі з тріо Лещенко-Наєм-Залішук, якими нібито досі опікується колишній заступник голови Адміністрації президента Януковича Андрій Портнов. Комунікація буцімто проводиться через Віталія Каська, якого, в свою чергу, призначили заступником генерального прокурора по домовленості з першим постмайданівським генпрокурором-"свободівцем" Олегом Махніцьким.

За версією Чорновол, контактером між Портновом та керівництвом "Свободи" був тодішній нардеп-"регіонал" Володимир Пилипенко, чий батько займає високі партійні посади в "Свободі". Пилип Данилович Пилипенко значиться завідувачем кафедри трудового, аграрного та екологічного права Львівського національного університету імені Івана Франка, а також депутатом Львівської облради від ВО "Свобода". Заява Чорновол виглядає дуже правдоподібною ще й тому, що житомирську "Свободу" очолює Сидор Кизін, якого теж зв’язують з "портновською" групою, і який минулого скликання ставав нардепом саме від "Свободи".

Але на цьому звинувачення на адресу "младореформаторів" не завершилися. Так, Чорновол згадала, що Касько до призначення в ГПУ працював в юркомпанії Arzinger, до якої нібито має стосунок Портнов, і яка в 2013 року обслуговувала схеми "сімейного" олігарха Сергія Курченка. Про що у "фронтовички" є відповідні документи.

Ну, і родзинка цієї розповіді Чорновол полягає у тому, що люди з Arzinger нібито взяли під свій контроль громадську організацію Transparency International Україна, розставивши там свої кадри. До речі, якщо подивитися новини за 2015 рік, можна знайти офіційну заяву Transparency, де громадські діячі захищають Arzinger, називаючи звинувачення на їх адресу політичним замовленням.

Чому викриття Тетяни Чорновол набагато скандальніші за плівки Онищенка - фото 1

Не обійшлося й без згадок Онищенка, якого Чорновол звинуватила не лише в організації кампанії проти тодішнього прем’єр-міністра Арсенія Яценюка, про що нардеп-втікач сам встиг публічно розповісти тиждень тому, але й звернула увагу на його особисту зацікавленість в провалі ухвалення закону про спецконфіскацію. За її словами, Онищенко нібито раніше купив зі знижкою офшорну компанію, на якій лежало під арештом 150 мільйонів доларів, і сподівається забрати ці чималі кошти. З огляду на це войвнича риторика Юлії Тимошенко, яка є чи не найбільш радикальним противником спецконфіскацій, теж отримає своє пояснення. Історія з колишнім міністром екології Ігорем Шевченком, пов'язаним з Онищенком, якого призначили за квотою "Батьківщини", так і залишилася плямою на репутації партії Тимошенко.

Фактично, якщо вірити словам Чорновол, то мова йде про відверту політичну корупцію, коли представники режиму Януковича спокійно гальмують будь-які потуги влади повернути вкрадені кошти державі. Утім, одне діло – сказати, а інше – довести ці звинувачення. Тому багато що тут залежатиме і від дій двох коаліційних сил, і від нових антикорупційних органів. В ідеалі НАБУ мало б розпочати кримінальне провадження вже за самим фактом публічної заяви нардепа Чорновол. Але якщо колишня журналістка справді не хоче бути голослівною, їй варто відправити документи у відповідні слідчі органи. Загалом, у разі, коли ця інформація не буде належним чином розслідувана, це викличе відповідні підозри у заангажованості всієї побудованої антикорупційної системи України.

З огляду на заяви Чорновол, було б цікаво почути реакцію лідера "Свободи" Олега Тягнибока. Якщо вона сказала неправду, то чи подасть він на неї до суду? Щоправда, по останньому питанню є серйозні сумніви. Адже якщо Тягнибок програє позов, це завдасть величезної шкоди іміджу його партії. Виникають серйозні питання й до "єврооптимістів". Наприклад, до нардепа від "Самопомочі" Олени Сотник. Та ж Чорновол раніше вже "засвітила" її чоловіка Анатолія Амеліна, який був бізнес-партнером Олександра Януковича. 

І, на останок. Закон про спецконфіскацію став своєрідним лакмусовим папірцем: щойно його виносять на голосування, цілий пул депутатів голосує ногами. Тому й існує серйозна підозра, що за блокуванням спецконфіскації стоять величезні кошти людей, які втратили владу, але залишили свій вплив на постмайданний парламент. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme