Чому відносини Авакова з громадянами нагадують гру в наперстки

У Арсена Авакова примудрилися підставитися зі звільненням Василя Паскала та сумбурною позицією по арешту Фірташа
Depo.Влада
30 листопада 2015 11:00
ФОТО: depo.ua
Чому відносини Авакова з громадянами нагадують гру в наперстки
Чому відносини Авакова з громадянами нагадують гру в наперстки

Як відомо, мистецтво для політика – це говорити те, що бажає почути народ. У Арсена Авакова, схоже, з першого разу це зробити не виходить. Лише протягом останнього тижня у відомстві Арсена Борисовича встигли влучити пальцем в небо двічі. Втім, поведінка очільника МВС свідчить, що якщо не тиснути на нього і не ловити на гарячому, то він і надалі буде грати дурника.

Так, скандалом завершилася історія, пов’язана з призначенням на посаду заступника голови Нацполіції Василя Паскала, який за часів Януковича очолював карний розшук, і має досить одіозну репутацію. До того ж він підпадає під пряму норму дії закону про люстрацію. Втім, Арсен Аваков категорично наполягав на тому, що Паскала звільняти не можна. Мовляв, це "найчесніший міліціонер", якого він зустрічав. Це викликало лише гомеричний регіт у громадськості – не вірять чомусь у нас в чесних міліціонерів.

У результаті, звідусіль посипалися заяви вже з вимогою відставки не лише Паскала, а й самого Авакова, після чого довелося давати задню. Щоправда, свою принципову позицію міністр не змінив. І навіть розповів, що коли приймав рапорт про відставку, вони разом з Паскалом навіть випили. "Чому я прийняв рапорт? Після вчорашнього спічу на захист? Тому, що він людина - і нікому не дозволено думати, що уколи несправедливості проходять просто... Він вчора приїхав зі шпиталю (запалилася нога після поранення - але вже нормально) - і ми мали довгу, дуже довгу розмову і не один стакан віскі... Він людина честі - і не хоче бути перешкодою і мішенню, не хоче заважати реформі... переживає, що підставляє мене з Хатією. Переживає за хлопців з розшуку... Загалом так вирішили", - написав Аваков у соцмережах.

А от з історією з поверненням Фірташа взагалі вийшло смішно. Після заяви, розтиражованої ЗМІ, про те, що олігарх, який півтора роки сидить в Австрії, вирішив повернутися в Україну, несподівано вигулькнув голова прес-служби МВС Артем Шевченко, який повідомив, що у МВС немає кримінальних проваджень, в яких Фірташ проходить як підозрюваний. За його словами, існує лише справа стосовно компанії Ostchem, в якій він викликався на допит, як свідок. Тож причин затримувати Фірташа в Україні немає. Тобто американці його хочуть посадити, а у Авакова - ні. 

Подібна заява автоматично активізувала "диванну сотню" і інші "підрозділи" нашої громадськості. В результаті, вже буквально за день спочатку Антон Геращенко, а потім і сам Аваков почали грізно розповідати про те, що, мовляв, як тільки Фірташ прилетить до України, його зразу ж арештують. А потім нібито екстрадують до США, де проти олігарха відкрито кримінальну справу за корупцію. При цьому, Аваков акуратно обійшов питання щодо відсутності справ проти Фірташа в України. Ну, нема, так нема…

Схоже, що словоблуддя з боку керівництва МВС – це явний прояв того, що в тій чи іншій темі щось не чисто. Обидві історії – з Паскалом та Фірташем – нічим би не скінчились, якби не тиск. Як тільки у Авакова бачать, що надурити суспільство своїми наперстками не вдається, він одразу дає задню. Тому постійний тиск на МВС – це найкраще щеплення від бажання Авакова десь комусь щось "злити", чи когось призначити.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада