Савченко показала, що не збирається ставати Парасюком

На своїй першій прес-конференції Надія Савченко показала себе цілком адекватно, як би комусь не хотілося протилежного
Depo.Влада
27 травня 2016 15:15
ФОТО: depo.ua
Савченко показала, що не збирається ставати Парасюком
Савченко показала, що не збирається ставати Парасюком

Повернення Надії Савченко з російського полону українці дуже хотіли, але багато хто цього відверто побоювався, адже вся країна познайомилася з Надією уже тоді, коли та перебувала у полоні. Якою буде Савченко на волі, і особливо те, яким вона буде політиком, залишалося великим питанням.

Найголовніше, що хвилювало українців – чи зможе Надія витримати випробовування всезагальною любов'ю, привілеями нардепа та делегата ПАСЄ, шаленою увагою ЗМІ та іншими подібними речами, які можуть бути не менш травмуючими, ніж тюремний досвід в полоні у ворога. Але, як показала перша велика прес-конференція цей тиск Савченко витримує. Більше того, вона показала, що чудово усвідомлює, що на неї чекає і наскільки це не просто.

Найголовнішим з того, що прозвучало на сьогоднішній прес-конференції з вуст Надії Вікторівни, без сумнівів є її намір бути політиком. Багато кому, це уже зараз не сподобається, і в такій позиції є свій сенс. Мовляв, кожен має займатися своєю справою, а Надія при всьому своєму патріотизмі та мужності, не тільки ніколи не була професійним політиком, а й навіть громадським активістом, тобто політичними питаннями до останнього часу не цікавилася та й зараз не надто в цьому обізнана. Варто віддати Надії належне, вона з цим аж ніяк не сперечається, чесно говорячи, що збирається тільки вчитися політиці. Як говорять психіатри, "в часі і місці орієнтована нормально".

В той же час, подобається це комусь чи не подобається, жодних підстав відмовляти Савченко в праві розпочати політичну кар'єру ніхто з нас не має. Варто відзначити, що разом з надзвичайним випробовуванням війною та дворічним полоном, Надія отримала і чудовий шанс, якщо не змінити країну на краще, то принаймні внести свій посильний внесок, і лише вона має вирішувати, як скористатися цим шансом чи облишити політику професіоналам. І будь-яке її рішення ми маємо щонайменше поважати.

В контексті політичного майбутнього Савченко журналісти, і особливо російські, одразу ж учепилися за її "президентські амбіції". Звісно, путіністи сплять і бачать, як Савченко стає конкурентом Порошенку, Тимошенко, Ляшку і іже з ними і взагалі всіляко розхитує політичну ситуацію в Україні. От тільки схоже на те, що вони поки видають бажане за дійсне. Загалом, в заяві про свої "президентські амбіції" Савченко сказала рівно те, що сказав би будь-який український та й не лише український політик і нічого більше. "Якщо я відчую в собі сили, і якщо люди скажуть, що це потрібно, я готова бути президентом" – під цими словами можна поставити підпис будь-якого українського політика, за винятком хіба що тих, хто президентом уже побував. То ж прогнозувати, що амбіції Савченко одразу породять розбрат в українському політикумі, щонайменше передчасно.

Загалом, на сьогоднішній прес-конференції Савченко продемонструвала, що вона є цілком розсудливою людиною, здатною прораховувати свої дії на кілька кроків вперед та розбиратися в складних ситуаціях, а не психічно неврівноваженою особою, схильною до простих рішень складних проблем в стилі "взять всьо і падєліть", на що дехто дуже сподівався.

Але найбільше радує те, що Савченко чудово усвідомлює, що всеукраїнська любов річ дуже мінлива, особливо якщо ти політик: "Сьогодні всі мені дарують квіти, а завтра можливо буде летіти каміння та плювати в спину, якщо я десь схиблю". 

Отже, сьогодні можна з впевненістю констатувати, що, принаймні поки що, Савченко витримує випробовування мідними трубами, і витримує гідно. Яким вона буде політиком, питання поки відкрите. При цьому Надія уже неодноразово намагалася донести до українців, аби ті не очікували від Савченко-політика забагато. І саме до цієї її поради Надії варто дослухатися в першу чергу.

Читайте також Савченко про кадик Єрофеєва, гниду Путіна та чому вона не дякує тим, хто витяг її з лайна