У "полоні" коронавірусу: Чому Україна не квапиться забирати своїх громадян з Китаю

Доки практично всі країни світу стрімко евакуюють своїх громадян за зараженої провінції КНР, Україна вкотре переносить рейс

Економічний і політичний оглядач
У "полоні" коронавірусу: Чому Україна не…

Український МОЗ повідомляє, що на даний час в країні жодного лабораторно підтвердженого випадку COVID-19 не зафіксовано. Але в той же час український уряд не надто квапиться екакуйовувати з епіцентру спалаху хвороби українських громадян, які опинилися у пастці і позбавлені можливості самостійно виїхати з території зараженої провінцій. За різними даними зараз у місці Ухань перебуває близько 50-ти українці, які мають намір повернутись додому, інформує Depo.ua.

Ще в середині минулого тижня прем'єр-міністр України Олексій Гончарук звітував, що питання евакуації громадян України з Китаю, де вирує епідемія коронавірусу, перебуває на контролі. І відкидав всі закиди про те, що евакувація зривається. Він заявляв, що уряд продовжує шукати можливість провести евакуацію таким чином, щоб не створити додаткових ризиків. "Як тільки ми будемо на 100% впевнені, що евакуація не завдасть ризику проникнення інфекції на територію України і поширення її тут, ми буквально миттєво проведе. мо всі необхідні евакуаційні дії", – запевнив Гончарук.

Ще два дні після тої заяви знадобилося уряду аби ухвалити рішення про виділення необхідних для повернення українців коштів. В п'ятницю відповідне рішення нарешті з'явилося: за роспорядженням Кабміну міністерству інфраструктури виділено 4,5 млн гривень для здійснення евакуації громадян України та членів їх сімей із зони поширення коронавірусу 2019-nCoV на території Китайської Народної Республіки.

Сталося це, нагадаємо, 15 лютого. При цьому на той момент як Кабінет міністрів виділив 4,5 млн гривень на евакуацію українців з Китаю через поширення смертельного коронавірусу, громадяни багатьох країн вже були евакуйовані. Громадяни Франції, США, Нової Зеландії, Бангладешу, Папуа Нової Гвінеї та навіть Росії вже більше як тиждень перебувають на карантині у своїх країнах. Їх вивезли з Уханю ще у перший тиждень лютого, коли заходи боротьби з розповсюдженням хвороби у місті ще не були такими жорстокими і громадяни мали можливість вільно пересуватись містом.

Одним з джерел інформації про українців в Ухані є студентка Уханського університету Ірина Чуйко. У своєму Facebook вона веде хроніку епопеї з поверненням українців додому. Дівчина живе в гуртожитку в місцевому кампусі і має можливість спостерігати за тим, як китайці намагаються подолати вірус, а уряди інших країн вивозять своїх громадян.

Ірина пише, що евакуація українців повинна була відбутися в кінці першого тижня лютого. Потім фігурувало 10 лютого. Потім - ніч з 11 на 12 лютого.

"В Ухані не ходить громадський транспорт і навіть заборонений приватний. Наше посольство домовилося з китайською транспортною компанією, щоб нас (близько 50 осіб, розкиданих в різних частинах міста) забрали автобуси. Було отримано всі дозволи на вивезення іноземних громадян. Ми вже навіть знали номери автобусів і номери телефонів китайських водіїв і супроводжуючих, - ділиться студентка. - І ось, все на валізах. В Україні зі всіх новин передають, що людей евакуюють з Уханю і їх чекають вдома. А вранці 11 лютого нам повідомляють, що ... літак, спеціальний рейс з Києва за нами не прилетить. І ось тут стало гірко. До цього ми в чатах трохи посміювалися над російськими, яких забрали на військових літаках без туалету з відром за шторкою... Але за ними хоча б літак прилетів. А за нами - немає. Не прилетить чарівник у блакитному вертольоті..."

З постів Ірини відчувається, що українці, які залишаються чи не єдиною неевакуйованою з Уханю групою, переживають тужливі години. І відчувають гнів у бік українських урядовців не тільки через те, що їх тут покинули, а й через відверті маніпуляції урядовців навколо питання евакуації. "Представник консульства нас попередив, що ми обов'язково повинні підписати документ про те, що ми згодні проходити карантин на батьківщині - інакше без нього ми не сядемо в літак. Тому всі підписали цей документ, і пані Скалецька несе перед камерами на всю країну відверту нісенітницю, називаючи причиною затримки евакуації те, що хтось не підписав документ. Просто немає слів", - обурюється Ірина.

Чекають евакуації з Уханю і 18 жителів Дніпропетровщини. Це хореографічна група, яка працювала в Китаї, виступаючи в різних шоу-програмах. В кінці березня вже повинна була б повертатися додому. Але останні три тижні українці без роботи: сидять в гуртожитку і чекають евакуації, яку постійно переносять, повідомляє ТСН.

"Страшно. Поки всі здорові, але страшно, що буде далі, - каже 25-річна учасниця танцювального гурту Анастасія Васильєва. - Ми зібрали речі і дивимося, як інші країни за лічені дні забирають своїх громадян. Дуже прикро".

Дівчина поїхала в Китай за контрактом працювати хореографом. Розповідає, танцюристи змушені рятуватися не тільки від коронавируса, але і від нудьги. Разом тренуються і дивляться фільми. Їм дозволяють ненадовго виходити з гуртожитку, але ходять вони хіба що в найближчий парк або єдиний магазин, який до цих пір працює в їхньому кварталі. 20 інших - закрилися.

Натепер відомо, що громадяни Франції, яких вивезли з Уханю, проходять карантин у Марселі і навіть мають можливість виходити на свіже повітря. Евакуйовані американці перебувають два тижні на військових базах біля Сан-Франциско. Вивезені росіяни проходять карантин під Тюменню. І режим в них доволі жорсткий.

Черговою планованою датою евакувації українців влада називає 18 лютого. 

Тим часом в Ухані з кожним днем все більше посилюються заходи протистояння епідемії. У провінції Хубей, де розташований Ухань, місцевим жителям заборонили виходити з дому та використовувати власний транспорт. За новими правилами вийти з дому можна лише в разі надзвичайної ситуації. При цьому одному члену домогосподарства можна вийти з оселі раз на три дні, аби купити продукти та товари першої необхідності. Всі підприємства, крім аптек, готелів, продуктових магазинів та медичних служб, залишаються закритими. А за приховування симптомів коронавірусу в Китаї запроваджено смертну кару.

Загальна кількість померлих від нового типу коронавірусу 2019-nCoV, який з'явився в Китаї, зросла до 1775

Читайте також: Коронавірус з Китаю і Україна: ТОП-6 відповідей на тривожні питання

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme