В Черкасах доведено Одаричем, що розмір антирейтингу має значення

Перемога представника "Батьківщини" в Черкасах, у вотчині Одарича-Бродського є дивною лише на перший погляд

В Черкасах доведено Одаричем, що розмір…

Незважаючи на те, що у першому турі багаторічний мер Черкас Сергій Одарич набрав 23,15%, тоді як представник "Батьківщини" Анатолій Бондаренко – тільки 11,96% другий тур закінчився тріумфом для останнього. Згідно з результатами виборів, які оприлюднив у соцмережах сам Одарич, у другому турі за нього проголосували 45,72% виборців тоді як за Бондаренка - 49,10%.

Варто зазначити, що Одарич півтора роки тому на перевиборах мера Черкас зумів здолати Бондаренка. Втім, тоді не було двох турів. А як показали ці вибори, черкащани банально втомилися від Одарича та його патрона, одіозного бізнесмена Михайла Бродського. Як би там не було, але Одарич очолював Черкаси з 2006 року. Не обходилося без конфліктів, зокрема, і з минулою владою. Так, з подачі людей Дмитра Фірташа у 2013 року Черкаська міська рада на позачерговій сесії достроково припинила повноваження Одарича, після чого слідче управління прокуратури Черкаської області вручило Одаричу письмову підозру в заподіянні збитків міськбюджету на загальну суму майже 600 тисяч гривень. Шкоди бюджету було завдано нібито в результаті "незаконних дій чиновника і невиконання ним рішень судів". Все йшло до того, що незважаючи на те, що Бродський на той момент був головою Держкомітету з питань регуляторної політики та підприємництва, Одаричу втриматися не вдасться. Утім, Майдан врятував тодішнього мера Черкас.

Втім, нинішня ситуація показала: у Одарича запас міцності вичерпався, а черкащани хочуть бачити нові обличчя. До того ж постійні скандали – зокрема, останній з небажанням реєструвати "Партію вільних демократів" - не додали Одаричу політичних вістів. І хоча в результаті партія була зареєстрована і навіть пройшла до міськради, це вже мало допоможе екс-меру.

У свою чергу, Анатолій Бондаренко до перемоги йшов поступово, намагаючись обійтися без жодних скандалів, які б могли нашкодити його реноме. З 2010 року він очолює Черкаську обласну партійну організацію ВО "Батьківщина", ставши депутатом Черкаської облради. Щоправда, у 2012-2013 роках відбувся публічний конфлікт між Бондаренком та "вічним" кандидатом у депутати Верховної Ради на проблемному окрузі в Черкасах від "Батьківщини" Миколою Булатецьким. Останній звинуватив Бондаренка у тому, що той ставив йому палки в колеса під час виборів. Втім, скоро Булатецький пішов з партії, а от Бондаренко залишився.

Варто зазначити, що Бондаренко має серйозну підтримку в бізнес-колах - з 2006 по 2010 рік він був заступником генерального директора ТОВ СП "НІБУЛОН", яка належить сім’ї магнатів Вадатурських. Враховуючи той факт, що Черкащина – це цікавий регіон для аграріїв, а обласний центр може стати транспортною розв’язкою для перевалки зерна на Дніпрі, перемога Бондаренка відкриває нові можливості для міста.

Загалом, поразку Одарича можна ставити в одному ряду з "прольотом" повз мерське крісло Олександра Вілкула у Дніпропетровську та Ігоря Дятлова у Миколаєві, з якими зіграв злий жарт другий тур. Адже якби була стара однотурова виборча система, Одарич, який має у Черкасах своє електоральне ядро, міг би залишатися вічним мером. Але специфіка двох турів полягає у тому, що тут грає першу скрипку антирейтинг, а не рейтинг. Тому перемога Бондаренка – це швидше не його заслуга. Головну причину варто шукати в небажанні жителів Черкас голосувати за набридлого Одарича.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme