Чому ціни знову виросли?

Серед головних здобутків нової влади багато хто називає курс гривні

Чому ціни знову виросли?…

І справді, гривня укріплюється, але при цьому, ми всі чекаємо, що ціни підуть вниз, але по всіх групах товарів, які входять до споживчого кошика, ми спостерігаємо зростання цін. Останні дані Держстату знову показали скачок цін на м‘ясні вироби і хліб.

Отже, хто кого намахав?

Перш за все поговоримо про їжу. Коли фермер сіявся, він купував бензин, добрива і насіння по курсу майже 30 грн за долар.

Зараз, коли він збирав чи ще збирає врожай, дизель коштує стільки ж, як і навесні, чи точніше, трохи дорожче. За рік, в силу шаленої міграції, цей самий фермер підняв зарплати своїм працівникам (хтось більше, хтось менше, але зарплати зросли).

Тепер врожай треба довезти до елеватора (тарифи на послуги залізниці та на електроенергію зросли).

А тепер ще два маленьких фактори, про які ніхто не хоче говорити. Перший - при вищому врожаї, ніж торік, ціни на зернові впали на 20-25 доларів за тонну. Паралельно, через міцну гривну експортери втратили ще 10-12%. Це, в свою чергу, не могло не вплинути на внутрішні ціни. От ми і маємо замкнене коло - гривня зміцнилася, ціни виросли і падати, як ви вже здогадалися, не будуть.

І останнє, я досі не можу зрозуміти, що сталося такого в країні, щоб Нацбанк, який два поки тримав курс 28-29 несподівано за півроку зміцнив гривну до 24. Простіше кажучи, або тоді вони нас намахували, або тепер грають в спекулятивні ігри, поки всі ми, як лохи, радіємо курсу в 24,2 і щасливі, що наші зарплати штучно виросли на 40-50 доларів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook