Чому Тимошенко і Садовий не хочуть захищати Корбана

Лідери парламентських фракцій, хоча і жадають крові Шокіна, проте не виявили особливого бажання захищати Геннадія Корбана
Depo.Влада
2 листопада 2015 16:00
ФОТО: depo.ua
Чому Тимошенко і Садовий не хочуть захищати Корбана
Чому Тимошенко і Садовий не хочуть захищати Корбана

Сьогоднішнє засідання погоджувальної ради, окрім шоу з повісткою Новинському, запам'яталося ще й не надто активними спробами поговорити про затриманого у суботу за звинуваченням у організації злочинного угруповання Геннадія Корбана. Як це не дивно, але найактивніше за Геннадія Олеговича заступалися екс-регіонали з групи "Відродження" та нардепи з групи покійного Ігоря Єремєєва "Воля народу", а не "радикал" Ляшко чи "самопомічник" Березюк. Так обидва у своїй промовах покритикували владу за політичні репресії. Але Ляшко, хоча і кричав про нову революцію і розстріли можновладців, більше акцентував увагу на власному "тарифному майдані", місцевих виборах, ніж на справі Корбана. Березюк же більше метафорично говорив про абстрактні державницькі речі, порівнюючи владу з тиранозавром, який їсть свій хвіст. Що стосується Юлії Тимошенко, то остання взагалі жодним словом не згадала пана Корбана.

Здавалося, страх опинитися на місці лідера УКРОПу мусив би усіх об'єднатися і вдатися до надзвичайно рішучих дій, але кожен в першу чергу переслідує власні цілі, і не готовий відмовлятися від них навіть під загрозою буцегарні.

Що стосується Юлії Володимирівни, то у неї є зараз головне надзавдання – пропхати закон про зниження ренти на газ, і розмінюватися на усяких корбанів для Тимошенко – це відволікати себе і інших від головного, тому головним меседжем Юлії Володимирівні на сьогоднішньому засіданні був ультиматум Гройсману та коаліції – або голосування за зниження ренти, або "Батьківщина" "припиняє голосувати за будь-що". Чому ж питання зменшення газової ренти так хвилює пані Тимошенко? Це або цілком безкорисна любов до потреб маленького українця та його платіжок за комунальні послуги, або ж дещо менш безкорислива любов до тих газовидобувальників, які від того закону виграють найбільше. Зрозуміло, що Тимошенко нічого не хоче чути про активний захист Корбана із блокуванням трибуни до того часу як буде проголосований її закон.

Що стосується "Самопомочі", то хоча Олег Березюк і заявляє, що наступними за Корбаном будуть саме представники "Самопомочі", і навіть гарантує це, єдине, що ініціював голова фракції Садового – це терміново зібрати раду коаліції та заслухати у сесійній залі президента Порошенка, голову уряду Арсенія Яценюка та керівників силових органів. Але чи буде цей шлях ефективним? Дуже малоймовірно. Зазвичай публічні дебати з правоохоронцями у парламенті нічим не закінчуються, і все обмежуються лише загальними фразами про боротьбу з корупцією та верховенство права. Здається в "Самопомочі" просто бояться переходити до більш радикальних дій чи прямо захищати пана Корбана, з його досить одіозною репутацією.

В той же час, те як "Відродження" в особі Віктора Бондаря встало на захист головного УКРОПівця пояснюється в тому числі і тим, що саме представники "Відродження", як говорять джерела depo.ua, можуть бути наступними жертвами української правоохоронної системи. Власне, у "Відродженні" перебуває наразі достатньо одіозних регіоналів. Таких як Віталій Барвіненко, Євген Геллєр, Антон Яценко, Валерій Писаренко, Антон Кіссе тощо. А крім того, в низці регіонів цей проект патронував Коломойський. Тож після шоу з повістками Новинському, Вілкулу та Королевській, яке мало б продемонструвати, що перед законом відповідають не лише патріоти, а й поплічники Януковича, взятися за "Відродження" було б цілком логічно.

Читайте також Чому Садовому варто кістьми лягти в Раді за Корбана

Більше новин політики читайте