Чому Тимошенко бреше про позачергову сесію

Лідер "Батьківщини" продовжує піаритися на тарифах. І для неї явно набагато більш важливий процес, аніж результат
Depo.Влада
13 жовтня 2015 13:10
ФОТО: depo.ua
Чому Тимошенко бреше про позачергову сесію
Чому Тимошенко бреше про позачергову сесію

Заявивши про необхідність скликання позачергового засідання Верховної Ради в кінці цього – на початку наступного тижня для розгляду закону про зниження рентної плати на видобуток газу і зниження тарифів у другому читанні та в цілому, Юлія Тимошенко явно вирішила зробити останній піар-ривок перед місцевими виборами, до яких залишилося менше двох тижнів. "Наша політична команда, спираються на 83 статтю Конституції, яка передбачає, що 150 депутатів можуть скликати позачергову сесію, хоче ініціювати позачергову сесію для розгляду закону про зниження рентної плати на газ і як наслідок зниження ціни на газ і тепло", - пафосно заявила Тимошенко. На перший погляд, нібито цілковито добрі наміри. Як що ж дивитися реально, то проведення позачергової сесії заради ухвалення цього закону – це чиста брехня від Юлії Володимирівни…

Проблема полягає у тому, що закон про зниження рентної плати на видобуток газу, який минулого тижня було ухвалено у першому читанні, фізично не може бути ухвалено на запропонованій Тимошенко позачерговій сесії. Адже задля цього парламентарі мали б проголосувати за прискорення процедури розгляду цього законопроекту. Але цього не було зроблено. А отже даний законопроект має розглядатися відповідно до регламенту.

А це – більш тривалий процес. Спочатку два тижні має піти на зібрання поправок від народних депутатів. Після цього профільний комітет з питань енергетики має розглянути ці поправки. На це може піти ще тиждень. В результаті, на ухвалення проекту закону в цілому Верховна Рада вийде як раз 3 листопада – тобто в день, коли згідно з календарним планом і так має розпочатися черговий пленарний тиждень.  

Юлія Володимирівна як досвідчений політик і, між іншим, народний депутат шести скликань не може не знати про елементарні норми ухвалення закону. Втім, справа тут не в правдивості, а в правдоподібності: більшість громадян цей нюанс навряд чи помітять.

Водночас ідея з проведенням безглуздої позачергової сесії, а також підписання лідеркою Батьківщини" петиції до президента Петра Порошенка щодо зменшення тарифів, має на меті максимально привернути до себе увагу. Дуже вже мало часу залишилося, і зараз Тимошенко, яка відома тим, що сильно проводить кінцівку виборчих кампаній, сподівається на те, що і цього разу тема тарифів "зачепить" якомога ширші верстви громадян. А сама Тимошенко як завжди виступатиме у якості "захисниці бідних та знедолених".

На жаль, на велику частину наших громадян, які рахують кожну копійку, подібні махінації у виконанні Юлії Владимирівни діють вельми ефективно. Адже розповідаючи про зниження тарифів, Тимошенко не говорить, що зміни до вищеозначеного закону в цілому дадуть лише 5-10% знижки у платіжках, тоді як приватні компанії шуфричей-онищенок та інших олігархів, що добувають газ, отримають одразу сотні мільйонів гривень додаткового прибутку. Цього нашим громадянам, на думку Юлії Тимошенко, знати точно не треба...

Більше новин читайте на Влада.depo.ua