Справа Манафорта: Які нові "договорняки" народяться в Україні

Скандальне розслідування ФБР гарантовано відіб'ється на ситуації всередині українського політикуму і може стати початком кінця для нинішніх бенефіціарів "Опоблоку", яким в чергове доведеться залягати на дно і шукати нові можливості для політичної мімікрії

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Справа Манафорта: Які нові "договорняки"…

Інформація про вчорашню "капітуляцію" політтехнолога Партії регіонів та екс-голови виборчого штабу Дональда Трампа Пола Манафорта, який сам приїхав давати свідчення в один з офісів ФБР у Вашингтоні, швидко облетіла усі світові ЗМІ. Утім, експертне середовище, обговорюючи подальші наслідки цієї події для Адміністрації президента США Дональда Трампа, не надто фокусує увагу на можливих наслідках цієї справи для України. "Відмив" грошей в Україні, багаторічна робота Манафорта на Віктора Януковича та "регіоналів", більшість з яких має безпосереднє відношення до Кремля – все це дає підстави говорити про скорий приїзд до України пана Мюллера. Спецпрокурора з розслідування підозр у змові членів передвиборчого штабу Дональда Трампа з російськими спецслужбами. Він може завітати для допиту колишніх вископоставлених "регіоналів".

Коло осіб , яке становить інтерес для американців надзвичайно широке. Згідно з текстом обвинувачення, яке було опубліковано на сайті Мінюсту США, Манафорт і його компаньйон Гейтс підозрюються "в змові проти США" та фінансових маніпуляціях за період з 2006 по 2017 роки. Саме в цей час Манафорт активно працював в Україні. З ким саме він контактував? У ЗМІ писали, що вперше американського політтехнолога запросили ще в 2004 році. І буцімто зробив це одіозний олігарх Рінат Ахметов – один з головних спонсорів Віктора Януковича. Та окрім людей Ахметова (зокрема, Бориса Колеснікова, який очолював передвиборчі штаби ПР на парламентських виборах 2006 і 2007 років), зв'язки у Манафорта проглядалися і з іншим "донецьким" - Андрієм Клюєвим, який очолював штаб Януковича на президентських виборах-2010 і "регіоналів" на парламентських виборах-2012. Щоправда, останній голова АП Януковича теж десь переховується на Росії, і навряд чи схоче розповісти про свою співпрацю з американським політтехнологом. Який, коли вірити ЗМІ, отримував 600 тисяч доларів на місяць в Україні.

Картина була б неповною, якщо не згадати про відносини Манафорта з "газовиками" - екс-головою Адміністрації Януковича Сергієм Льовочкіним та олігархом Дмитром Фірташем. Тим паче, що за інформацією Depo.ua від штабників з "Опоблоку", відносини між Льовочкіним і американцем були надзвичайно теплими. Дійшло до того, що під час парламентських виборів-2015 саме Сергій Льовочкін став ініціатором приїзду Манафорта в Україну, попросивши допомогти "Опоблоку". Щоправда, цю інформацію нардеп свого часу публічно спростував. Вочевидь, прекрасно розуміючи наслідки для себе через дружбу із "зашквареним" політтехнологом.

До чого манафортгейт призведе в Києві? Як мінімум, до розвалу "Опоблоку", який гарантовано опиниться в епіцентрі скандалу, оскільки є фактичним правонаступником Партії регіонів. Але про смерть "регіоналів" не йтиметься. На парламентських виборах 2019 року ми обов'язково знайдемо цих людей у списках багатьох політсил.

Уже зараз відносно "незашкварені" члени команди "газовиків" починають потроху осідати в партії "Основа", хедлайнером якої є Сергій Тарута. Зокрема, нещодавно там опинився близький до Юрія Бойка екс-нардеп-"тушка" з Білої Церкви Володимир Полочанінов. Кістяк партії складають люди Сергія Ларіна - нардепа-"опоблоківця", колишнього заступника Льовочкіна в АП. Зокрема, йдеться про голову партії Андрія Ніколаєнка – колишнього губернатора Кіровоградської області за часів Януковича. Схоже, що Сергій Тарута в цьому політпроекті – не більше ніж прикриття, такий собі "зіц"-голова Фунт".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme