Чому скасували спільну з "ДНР" інспекцію українських позицій в Шумах

Спільну перевірку того, чи дійсно сили ООС дотримуються всіх домовленостей по так званому "режиму тиші", яка мала відбутися сьогодні о 14.00 і в якій мали взяти участь представники ОБСЄ і один з "генералів" ОРДЛО, а насправді - російський військовий, схоже, скасували чи перенесли

Валя Котик
Журналіст відділу «Життя», редактор відділу «Молодий укроп»
Чому скасували спільну з "ДНР" інспекцію…
Фото: ООС/Фейсбук

 

Ще вночі морські піхотиці, які стоять в Шумах і до яких мали завітати бойовики-перевіряльники, опублікували на своїй сторінці стриманий допис про те, що готові натовкти гостям по повній, якщо ті вдадуться до агресивних дій. Якщо буде наказ командування. А поки закликали всіх не влаштовувати паніку і не вдаватися до маніпуляцій.

В соцмережах тим часом одна за одною піднімалися хвилі народного гніву щодо зради, на яку влада країни свідомо пішла задля збереження режиму тиші. Адже допуск на наші позиції бойових сепаратистів важко назвати просто дипломатичним кроком. На вечір було заплановано пікет біля ОП і дачі президента в Конча-Заспі. Низка політиків зробила різкі заяви. У ветеранській спільноті тривали суперечки, як слід діяти Сухаревському і його хлопцям.

Але ближче до обіду стало зрозуміло, що зустріч, скоріш за все, не відбудеться. Головред "Цензор.нет" Юрій Бутусов написав, що станом на початок доби 10 вересня в штабі ООС ще не отримали письмового наказу про проведення "інспекції". ЗМІ, з посиланням на джерела в Офісі президента також стали повідомляти, що спільна перевірка скасовується. 

Тим часом на сцену вийшла пресслужба ООС, яка повідомила, що взагалі-то бойовики самі багато в чому порушують домовленості щодо режиму тиші, тож непогано було би перевірити їх.

"Українська сторона СЦКК наголошує, що зафіксовані факти вказують на порушення незаконними збройними формуваннями Російської Федерації домовленостей, які вступили в дію 27 липня 2020 року. Зокрема, це стосується розширення та поглиблення позицій, а також систематичного нарощення озброєння й військової техніки в прямій близькості до лінії зіткнення", - йдеться у повідомленні.

Це дійсно могло стати умовною причиною для тимчасового скасування спільної перевірки. Мовляв, да у вас можливих порушень більше, ніж у нас. Тому давайте одразу і наші перевіряльники завітають в район укріплень військ "ДНР". 

Але більш вірогідною причиною видається те, що насправді в ОРДЛО ніяких перевірок проводити і не збиралися. Після повідомлення про те, що бойовиків допустять на українські позиції, українська влада отримала велику дозу хейту і втратила ще частину рейтингу, тож в Кремлі і так досягли свого. До того ж, якби перевірка таки відбулася, то або бойовикам довелося визнати, що вони були не праві і весь цей час піднімали істерику виключно через власні фантазії. Або ж представники ОБСЄ, які раніше заявляли, що українська сторона нічого не порушує, мусили би визнати, що помилилися. І праві бойовики. І це також з області наукової фантастики.

Насправді ця перевірка не була вигідна нікому з трьох сторін. Але наразі іміджеві втрати від неї понесла тільки українська сторона – у вигляді чергового скандалу, наслідками якого є зріст напруги в суспільстві, в тому числі - у ветеранському середовищі, деморалізація армії і ще більша недовіра до влади.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme