Чому Шокін "відмазав" Суркова від вбивства Небесної сотні

Відмова ГПУ від версії про "російський слід" у розстрілі Майдані робить дурника з Валентина Наливайченка
Depo.Влада
16 жовтня 2015 15:45
ФОТО: depo.ua
Чому Шокін "відмазав" Суркова від вбивства Небесної сотні
Чому Шокін "відмазав" Суркова від вбивства Небесної сотні

Схоже на те, що у Генпрокуратурі вирішили відреагувати на хвилю компромату, запущену екс-головою СБУ Валентином Наливайченком проти заступника голови фракції "Блоку Петра Порошенка" Ігоря Кононенка, яка опосередковано чіпляє президента, чиїм давнім другом є нардеп. Втім, Шокін вирішив зробити удар у відповідь нелінійно, так, щоб якомога сильніше вдарити по реноме "правдорубця" Наливайченка, виставивши його людиною, яка не здатна відповідати за власні слова. І це, за великим рахунком, Шокіну вдалося.

"Якщо ви пам'ятаєте, екс-глава СБУ Валентин Наливайченко свого часу заявляв, що, мовляв, якийсь російський чиновник взимку 2014 року перебував у Києві, віддавав команди силовикам стріляти по мітингувальниках. Я попросив Наливайченка надати нам хоч якісь документи, що підтверджують це. Дотепер їх немає", - заявив генпрокурор. Варто нагади, що у травні на той момент чинний глава СБУ Валентин Наливайченко заявляв, що має факти причетності радника президента Росії Владислава Суркова до дій влади Віктора Януковича проти Майдану взимку 2014 року. Щоправда, Наливайченко швидко відреагував на слова Шокіна, зазначивши, що докази перебувають в Адміністрації президента та в канцелярії ГПУ. Втім, схоже, чим може Наливайченко підтвердити інформацію, що він передав докази, і до чого тут АП, яке не має слідчих функцій - незрозуміло.   

Варто зазначити, що в травні повідомлення викликало серйозний резонанс. Однак окрім слів, жодних реальних доказів про діяльність Суркова чи інших російських можновладців від Наливайченка ніхто не дочекався. Тоді depo.ua писав про те, що це звинувачення голови СБУ на адресу Суркова стосувалися внутрішньої гри між "кремлівськими баштами", і мали ціль вивести помічника Путіна з великої політичної гри щодо Донбасу. Тому, схоже на те, що реальних доказів у Наливайченка насправді може і не бути.

Тому можна вважати, що цей раунд боротьби проти опонента команди президента, залишився на користь Шокіна. Ціль: зробити з Наливайченка дурника. Виконано.

Втім, виникає інше логічне питання до генпрокурора: а не краще було б Шокіну замість політичних баталій все ж таки реально зайнятися розслідуванням вбивства Небесної сотні. І, зокрема, тим самими "російським слідом", вуха якого, щоб там не розповідав Шокін, стирчать у всій цій історії. З того часу минуло вже півтора роки, три генпрокурора, а віз і нині там. Багато хто вважає, що лише за ігнорування розслідування цієї справи, Шокін мав би вже давно піти на пенсію.

Ще гірше те, що зараз генпрокурор використовує цю справу у меркантильно-політичних інтересах. І явно прибрав "російську версію" задля того, щоб вона не заважала йому зосередитися на пріоритетній розробці – "свободівському сліді".

Щоправда, повним провалом закінчився нещодавній "злив" народного депутата від "Блоку Петра Порошенка" Сергія Лещенка. Розповідаючи про обшуки у трьох "свободівців" Олександра Сича, Олега Панькевича та Ігоря Янківа, Лещенко повідомив, що вони проводилися на підставі відеозапису журналіста британського каналу ВВС, який зафіксував постріл з вікна номера готелю "Україна", в якому під час подій Євромайдану станом на 20 лютого 2014 року проживав Янків. "Деталь, про яку мало хто знає: колишній депутат Янків є майстром спорту та інструктором зі стрільби. З цієї причини у них трьох і був проведений обшук", - написав Лещенко. Єдина проблема полягала у тому, що Янків – кандидат в майстри спорту… з шахів.

Втім, заява про відсутність "російського сліду" доводить, що Шокін не відступився від спроби все ж таки реально повісити на "Свободу" справу Небесної сотні. Можна по різному відноситися до "тягнибоківців", але ця історія має надто неприємний політичний душок, який ще обернеться проти ініціаторів, що сидять на Різницькій. 

Більше новин про політику читайте у розділі Влада.depo.ua.