Кого міг би здати в суді мент-сепаратист Шевцов

Сепаратисту-копу Шевцову дали втекти, щоб він не розповів про власні "звитяги"
Depo.Влада
21 березня 2016 10:08
ФОТО: depo.ua
Кого міг би здати в суді мент-сепаратист Шевцов
Кого міг би здати в суді мент-сепаратист Шевцов

Учора ввечері екс-голову МВС Вінницької області та латентного сепаратиста Антона Шевцова звільнили з-під варти, після чого той сів у чорний джип і поїхав у невідомому напрямку. Дана історія в чергове продемонструвала необхідність термінової заміни суддівського корпусу, який примудрився відпустити людину, яку СБУ звинуватила у державній зраді. Нонсенс. Втім, зрозуміло, що судді – це лише виконавці замовлення.

У цілому, спектакль було розіграно як по нотах. Шевцов, якого спочатку "запалили" на відверто "ватних" поглядах, після чого СБУ затримала його у Чернігівській області при спробі перетнути кордон України, усіляко намагався затягнути час: згідно з законодавством, як тільки минає 72 години після затримання підозрюваного без оголошення йому міри запобіжного заходу, це автоматично призводить до звільнення його з-під варти.

Чого тільки не вигадував Шевцов. Так, щоб затягнути час він відмовився від усіх своїх чотирьох захисників, пояснивши, що не задоволений їхньою роботою через нібито некомпетентність. Свою недовіру захисту він обгрунтував тим, що "захисники не змогли довести незаконність затримання". Також до сепаратиста-поліцейського тричі викликали медиків. Причому двічі після цього його забирали до лікарні.

Варто нагадати, що в новітній українській історії подібні фокуси вже використовувалися під час гучних і скандальних справ. "Хворіли" і лідер УКРОПу Геннадій Корбан, і нардеп від Радикальної партії Ігор Мосійчук, і голова цивільного корпусу "Азов", якого теж підозрюють у державній зраді, Станіслав Краснов. Втім, їх фінти тоді завершилися невдачею. Наприклад, в суд до Корбана, який вже майже дотягнув свої 72 години, регулярно викликаючи лікарів, нагрянула "Альфа", силоміць перевізши його до іншого суду, де з другої спроби йому таки обрали міру запобіжного заходу. Полежавши кілька тижнів у лікарні, до суду довелося їхати тому ж Краснову. Тільки політичні домовленості Банкової з Ляшком дали змогу згодом Мосійчуку, якого звинувачують у хабарництві, все ж таки вийти на свободу.

Чому "силовики" дали втекти Шевцову, який отримав можливість другої спроби втекти на Росію? Адже можна було перехопити його прямо під дверима суду, і вигадати якийсь інший привід для затримання. Втім, цього разу "Альфи" біля приміщення, де проходив суд на сепаратистом, чомусь не було. Вочевидь, комусь дуже не хочеться аби Шевцов перетворив лаву підсудних на трибуну, з якої міг повідати про свої "звитяги", які можуть забруднити і без того не дуже чисту репутацію і МВС, і СБУ, і прокуратури і деяких українських політиків. Усіх відповідальних за те, що сепаратист опинився на найвищих посадах в структурах МВС та Нацполіції. 

Більше новин політики читайте на Depo.Влада