Чому село відвернеться від Тимошенко

Про політиків на кшталт лідерки «Батьківщини» кажуть: енергію цієї людини та у мирне б русло
Depo.Влада
27 жовтня 2016 19:00
ФОТО: depo.ua
Фото ua-reporter.com
Фото ua-reporter.com

Активна діяльність Юлії Тимошенко іноді нагадує роботу російської пропаганди: та зі шкіри лізе, щоб з білого зробити чорне, а у підсумку притомні люди розуміють, що це звичайнісінький обман.

Учора Юлія Володимирівна підняла планку політичного популізму на найвищий рівень. Вона заявила, що заплановане урядом підвищення соціальних стандартів – заслуга опозиції. Учора ж Тимошенко оголосила марафон ультиматумів владі, невиконання яких, за її словами, призведе до того, що «Батьківщина» виводитиме людей на вулиці. Але у ці погрози мало хто вірить. Тимошенко неодноразово ініціювала референдуми, мітинги, різного роду віче, і все виключно заради піару й мінливої любові електорату.

Зараз «Батьківщина» активно підгортає під себе сільського виборця й ошуканих вкладників банків. Останніх не так вже й багато, то ж вони потрібні хіба як інструмент для тиску на голову Нацбанку Валерію Гонтарєву. Тимошенко вирішила перехопити ініціативу «радикалів», які, на відміну від «Батьківщини», вимагали відставки очільниці НБУ вже давно.

Значно перспективнішою з огляду на електоральний ресурс виглядає технологія «тимошенківців», розрахована на сільського виборця. Це й антирейдерський рух, і обробка фермерської спільноти та депутатів сільських і селищних рад. Зокрема,  «Батьківщина» анонсувала Всеукраїнське селянське віче, яке відбудеться у суботу в Києві. Перед цим Юлія Володимирівна та її соратники проводили подібні зібрання в низці регіонів, де у «Батьківщини» є дієві партійні осередки.

У заході візьмуть участь представники громадських селянських організацій, фермери, сільські та селищні голови, депутати місцевих рад від ВО «Батьківщина». Очікується близько 10 тисяч учасників. Звісно, стільки народу віче не збере, але це не головне. Головне, що воно стане черговою нагодою для Тимошенко висловити нові ультиматуми владі у присутності значної кількості людей. Очевидно, політичні консультанти Юлії Володимирівни радять робити фон «всенародної підтримки» її висловлювань, аби потім ніхто не ставив під сумнів високі рейтинги, які малюють їй соціологи.  

Проте у Тимошенко є проблема, яку вона ніяк не хоче зрозуміти – її лівий популізм здатний спричинити певні протести, але все одно не призведе до дочасних виборів парламенту. Скільки б віче вона не збирала, і щоб вона на них не розповідала. І не тому, що у суспільстві низький протестний градус, а тому, що, по-перше, Тимошенко занадто давно у політиці і виборці добре пам’ятають її діяльність, скільки б разів вона не змінювала зачіску, а, по-друге, занадто все у неї виходить награно, дуто. Як тоді, коли влітку вона виступала перед пенсіонерами Херсону у колекційних черевичках зі зміїної шкіри.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада