Чому Савченко не російський шпигун

Вчорашня заява Савченко викликала цілу бурю заяв про те, як Надія продалася москалям. Давайте спробуємо розібратися, де тут правда, де зрада і де просто дурниці
Depo.Влада
3 серпня 2016 07:17
ФОТО: depo.ua
Чому Савченко не російський шпигун
Чому Савченко не російський шпигун

Почнемо з найважливішого - з проміжкової кінцевої мети росіян. Їм потрібно провести вибори найближчим часом, щоб запустити маховик хаосу в країні. Вони прекрасно розуміють, що багатьох не влаштовує нинішня ситуація і тому вони тиснуть саме на необхідність перевиборів. Саме виходячи з цього посилу, потрібно розглядати цілий комплекс заяв, дій і рішень, які приймаються в тому числі регіональними органами влади.

Чому так швидко палиться Савченко?

Всі політтехнологи прекрасно розуміють, що падіння рівня довіри не відбувається одномоментно. Для того, щоб звести рівень впливу Сввченко на суспільство до статистичної похибки, потрібно 6-9 місяців. Процес виборів росіяни планують запустити восени (не самі вибори, а процес). Тому вони поспішають, і тому так швидко палиться Савченко.

Чому повернення Донбасу Україні росіянам не потрібно

Ми всі живемо в парадигмі, що росіяни хочуть нав'язати нам Донбас у вигляді якоїсь конфедерації. Насправді, росіянам абсолютно плювати на те, буде повернено Донбас Україні чи ні. Їхнє завдання - шукати больові теми, які будуть розколювати суспільство. Такою темою є повернення/не повернення Донбасу і її можна експлуатувати десятиліттями. Нас дражнять цією темою, з нами граються, як із собачкою кісточкою. Поки ми цього не усвідомимо, ця тема буде нас всіх колоти на патріотів і зрадників. Заява Савченко - це і є ця кісточка.

Гройсман проти Путіна

Тема децентралізації прозвучала в заяві Савченко не просто так. Свого часу, якщо я не помиляюся, Володимир Гройсман сказав, що наша децентралізація це відповідь на російську федералізацію. Сильна громада, яка має чіткі правила гри, цементує державу. Це на багато років наперед може призупинити навіть розмови про федералізацію і при цьому залишає сильні важелі впливу центру. 
Проти децентралізації відкрито воюють дві сили - Батьківщина і Свобода (кожна по своїх, незалежних від РФ мотивах). Але треба зауважити те, що саме ті облради, де керівництво належить цим політичним силам, прийняли звернення до центральної влади з вимогою підписати новий договір про розмежування повноважень. Простіше кажучи, вони вимагали створити федерацію на противагу децентралізації.

Молдовізація України

Росіяни неймовірно передбачувані. Вони завжди експлуатують однакові моделі в різних країнах. Для того, щоб зрозуміти, що планують росіяни тут, треба уважніше подивитися на Молдову. Там провалився проект протистояння проросійських та проєвропейських сил. Зараз росіяни пробують стравлювати проєвропейські сили, а на підтанцьовках в цьому процесі виступають проросійські сили, які грають роль таких собі шавок. Саме цей процес росіяни пробують запустити і у нас.

При чому тут Савченко?

У нас останнім часом багато хто вголос говорить про те, що Савченко - російський шпигун. Я категорично з цим не погоджуюся. ФСБшником, як на мене, є адвокат Савченко Фейгін, якому вона, і не тільки вона, дуже довіряє. Очевидно, що в оточенні є люди, які уміло нею маніпулюють. Савченко занадто щира в своїх дурницях. Вона справді вірить, що буде президентом. Вона навіть вірить в те, що її ідеї важливі для миру. У росіян є в запасі ще кілька місяців, поки українці ще будуть обговорювати її напівбожевільні прожекти. І у них є трохи більше часу, поки в Європі будуть сприймати Савченко всерйоз. Тому вони поспішають спалити її.

І останнє. У вересні ми побачимо нову соціологію, де Савченко залишиться з високим рейтингом. Не звертайте на це увагу. Вона програє будь-які вибори. Вибираючи між нею будь-ким іншим, українці виберуть іншого.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада