Чому "санкції" Гонтаревої проти російських банків в Україні – для галочки

Завтра на засіданні Ради нацбезпеки з подачі НБУ готується афера, мета якої - захистити інтереси Кремля на території України

Чому "санкції" Гонтаревої проти російськ…

Йдеться про перелік "санкцій" проти працюючих на українській території банків, що належать російським державним фінансовим інститутам.

Той перелік заходів, який виноситься завтра на засідання РНБОУ, з подачі Нацбанку - ніякими санкціями не є.

По пунктах пояснюю, чому.

1. Заборона на розподіл прибутку - не діятиме, оскільки всі без винятку "дочки" росбанків збиткові.

2. Заборона на розподіл капіталу - не діятиме, оскільки згідно із законом про банки розподілити прибуток можна тільки після погашення всіх зобов'язань.

3. Заборона повернення міжбанківських кредитів - нікчемна, так як всі без винятку "дочки" росбанків вже конвертували такі борги в капітал (щоб не заводити живі гроші).

З перерахованого вище випливає очевидний висновок - "санкції" запропоновані для галочки. Для того, щоб нічого не змінювати, і зберегти кремлівські банки в Україні "як є".

Тим часом, єдино правильне рішення щодо "фінансових агентів Кремля" - тільки одне.

Негайне закриття або націоналізація.

Необхідно чітко розуміти, що дочірні банки російських держбанків - це інфраструктурний елемент для потенційного російського збройного вторгнення.

Регіональні представництва "Сбербанку России", "Промінвестбанку", ВТБ Банку - по суті, вже готові пункти адміністративного управління в усіх регіонах країни + платіжна інфраструктура для видачі пенсій та допомог народним масам для їх заспокоєння.

Саме тому Кремль так бореться за ці банки, навіть не дивлячись на їх збитковість і очевидну політичну вигоду від банкрутства з вини Києва (адже гроші там тримають тільки явні прихильники Путіна і "Кримнаша").

За моїми даними, сьогодні в Адміністрацію президента дзвонив глава "Сбербанку России" Герман Греф, який переконував ряд чиновників не застосовувати ніяких жорстких рішень щодо "дочки" "Сбербанку".

Дзвонив, очевидно, і в Нацбанк.

Які аргументи використовують Кремль і його банкіри при розмовах з українськими чиновниками, які так завзято кинулися захищати російські банки на нашій території - я, на жаль, не знаю.

Знаю тільки те, що і глава НБУ Гонтарева і президент Порошенко - мали свого часу дуже тісні зв'язки з російською державною фінансовою корпорацією ВТБ.

Перший заступник голови російського ВТБ Соловйов був співвласником гонтаревської компанії ICU. Президент Порошенко - продавав ВТБ свій банк "Мрія".

А тепер просто пожива для роздумів.

На момент продажу в січні 2006 року капітал банку "Мрія" складав $ 39,7 млн​​.

ВТБ купив його за $ 70 млн, або за 1,77 капіталу (з яких треба було сплатити податки).

У тому ж 2006 році, через 2 місяці, французький банк "Креді Агріколь" здійснив операцію з купівлі "Індекс банку" за $ 260 млн. При цьому капітал у "Індексі" був таким же як у "Мрії" - близько $ 40 млн.

Тобто, французи купили "Індекс" за 6,5 капіталів.

А Петро Олексійович в той же період продав "Мрію" російським набагато дешевше, всього за 1,77 капіталу.

Звідки (і куди) така різниця - додумайте самі.

Олександр Дубинський

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme