Чому Садовому варто кістьми лягти в Раді за Корбана

Парламентські "дрібночлени" здатні натиснути на владу та відіграти ситуацію з Корбаном, але для цього доведеться докласти усіх можливих зусиль

Чому Садовому варто кістьми лягти в Раді…

Справа проти Геннадія Корбана сколихнула увесь український політикум. Мало не всі політичні партії, окрім звісно БПП, одноголосно помітили в затриманні лідера УКРОПу якщо не політичні репресії, то вибіркове правосуддя. Одразу ж після гучного суботнього затримання низка партій виступила з синхронними заявами.

"Арешт голови партії "УКРОП", яка на місцевих виборах пройшла в декілька обласних рад, тоді, як досі не покарані ті, хто розстрілював Майдан, хто займався масштабною корупцією в часи Януковича, – виглядає як вибіркове правосуддя та політичні переслідування", - заявляють у "Батьківщині".

"Тепер, коли Геннадій Корбан став членом політичної партії, яка виступила з різкою критикою дій президента, його минуле стало підставою для арешту. Тому очевидно, правдивими мотивами затримання є політичне переслідування", - упевнені в "Самопомочі".

"Корбана звинувачують в організації злочинного угрупування, так у нас країною керує злочинне угрупування на чолі із цинічним баригою Порошенком. І саме він керує корупцією у цій країні разом із російським олігархом Григоришиним", - кричать у Радикальній партії Ляшка.

"Нас обурює вибіркове правосуддя. Як і у випадку з нардепом від РПЛ Ігорем Мосійчуком, ми знову ставимо питання: чому так само жорстко правоохоронці досі не "відпрацювали", наприклад, Кернеса? Чи Клюєва, Вілкула, Бойка, Єфрємова та десятків інших одіозних фігур режиму Януковича?" – заявляють у "Свободі".

Навіть у лавах союзника БПП - "Народному фронті" говорять щось подібне. "Вішати локшину на вуха про те, що у розгромі дніпропетровського "УКРОПу" напередодні другого туру, в якому Філатов може перемогти Вілкула, немає політики - означає вважати нас всіх повними ідіотами", - відзначив нардеп від НФ Сергій Висоцький.

Власне, подібна реакція є цілком прогнозованою. Після обшуків у лідерів "Свободи" та показового арешту Мосійчука, справа Корбана та заява Порошенка, що на ньому ніхто і не думає зупинятися, має розвіяти у лідерів партій остаточні ілюзії щодо їхньої недоторканості. Тож тепер саме життя поставило перед "дрібночленами" завдання об'єднатися проти Порошенка та спробувати змусити його відіграти ситуацію назад. І найкращім майданчиком для цього є Верховна Рада. При чому вкрай важливо задіяти безпрецедентні, принаймні у постреволюційному парламенті, методи боротьби. Адже гнівні волання Ляшка чи емоційні виступи Тимошенко особливого враження уже давно ні на кого не справляють. Отже найефективнішим методом змусити владу відкотити ситуацію може бути спільне блокування трибуни усіма "дрібними" фракціями аж до можливості фізичного протистояння.

І якщо, готовність "стояти на смерть" "радикалів" Ляшка, нечисельної групи "свободівців" чи окремих нардепів типу Володимира Парасюка сумнівів не викликає, то щодо нинішньої "Батьківщини" і тим більше "Самопомочі" певні сумніви є. А без них сподіватися на успіх у цій ситуації буде майже неможливо, адже без "інтелігентів" Тимошенко і Садового весь парламентський протест виглядатиме просто "буйством маргіналів".

Крім того дуже важливо, кого у цій битві підтримають позапарламентські політичні сили, волонтери та й загалом українське суспільство. І тут скидається на те, що симпатії народу на боці Корбана, а не Порошенка, адже продемонстровані ГПУ та СБУ докази вини лідера УКРОПу вбивчими не виглядають. Тим більше, що українці у подібних питаннях більше послуговуються емоціями та ірраціональними симпатіями, ніж логічними викладками.

Варто згадати, єдиною справою останніх часів проти "патріотів", де у суспільства не виникло особливих питань, стала справа Мосійчука, в першу чергу через неспростовність і наочність продемонстрованих доказів. В усіх інших випадках (і щодо лідерів "Свободи", і щодо вбивства Бузини, і стосовно Віти Заверухи) переконати людей у винуватості тих чи інших фігурантів особливо не вдалося – експертизу ДНК по телевізору не покажеш. Отже розкриті вчора схеми виведення коштів, хоч і виглядають логічно і струнко, насправді нікого ні в чому не переконають. Більше того, у людей виникне резонне питання, чому не можна "намалювати такі ж схеми" для Єфремова, Ахметова, Колесникова, Медведчука та інших одіозних персонажів часів Януковича? В інших випадках відхреститися від "вибіркового правосуддя з мотивів політичної доцільності" владі буде майже неможливо.

Після затримання Корбана у Коломойського заговорили про "третій Майдан", але сподіватися на людську стихію заради доль окремих і не завжди надто вже популярних в народі політиків, здається, дещо оманливо. Але самі політики в межах парламентської боротьби цілком можуть змусити владу відступити. Тривале блокування роботи законодавчого органу, так чи інакше поставить руба питання про дострокові парламентські вибори, чого зараз не дуже хочеться Порошенку, адже ніхто не гарантує йому перемоги. В той же час на відміну від Януковича, Порошенко здатен до маневрів і відступів, якщо ситуація цього вимагає, то ж у Садового, Тимошенко і компанії є шанс змінити ситуацію, але для цього їм доведеться "кістьми лягати" у парламенті.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme