ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Чому Саакашвілі й Тимошенко здали своїх "проривників" кордону

Екс-глава Одещини годує фейками про рішення місцевих рад на його підтримку. У той же час чомусь ніхто не помічає, що політики, які проривали кордон, відсторонилися від тих, хто пробивав їм дорогу

Depo.Влада
15 вересня 2017 19:00
ФОТО: depo.ua

"Перша з українських обласних рад прийняла рішення про підтримку звернення проти політики Порошенка. Ще кілька обласних рад розглянуть таке ж звернення найближчим часом". Про це у Facebook повідомив Михайло Саакашвілі, який саме гостював в Івано-Франківську. На доказ своїх слів він показав проект рішення івано-франківської облради з якимись помарками. На сайті облради про це рішення повідомлення немає, тому воно може бути з тієї ж рубрики, що й недавнє перебріхування паном Саакашвілі американського спецпредставника Курта Волкера.

Трохи згодом екс-голова Одещини перепостив новину з сумського сайту з маніпулятивним заголовком "Депутати Сумської обласної ради підтримали Михайла Саакашвілі". Насправді, йдеться про те, що депутати облради відмовилися підтримати заклик "ляшківців" до центральної влади вжити всіх заходів для притягнення до відповідальності згідно із законодавством осіб, винних у плануванні та реалізації недільного прориву українсько-польського кордону. Про підтримку Міхо не йшлося взагалі. Тобто, знову брехня.

До речі, постанова, подібна до сумської, вносилася й на розгляд депутатів Рівненської міської ради. І тут вона не пройшла. Але не тому, що рівненські депутати моляться на Саакашвілі. Просто певні політичні сили, в даному випадку "радикали" й "свободівці", хотіли погримати на центральну владу й заодно потоптатися по політичних опонентах з "Батьківщини" й "Самопомочі", які допомагали грузинові з "проривом". Піар і нічого більше.

Та, насправді, не варто скидати з рахунків спробу гойдати місцеві ради під Саакашвілі. У нього ресурсу для цього немає, проте він існує в опозиціонерів. Тут варто згадати скандальні рішення цілої низки обласних рад, які вимагали договірних відносин між центром і регіонами. Зараз ці сепаратистські вибрики припинилися, та чи надовго, адже ніхто з їх ініціаторів за це не відповів. Не слід забувати й відносно недавнє рішення Київської облради, яка, замість вирішувати проблеми регіону, заморочилася законом про імпічмент президента. Власне, це до того, що місцеві ради дуже легко спокусити на слизький шлях.

Коли вже зайшла мова про Саакашвілі і про недільний прорив кордону, то тут цікавішою виглядає інша річ: ні він, ні Тимошенко, ні інші особи з депутатськими мандатами й недоторканністю, не захищають тих, кого затримали через напад на прикордонників. Про підозру Сакварелідзе ще говорять, а от про інших – нічичирк. Свою "невинуватість" політики доводять казочкою про мінування, через яке були змушені рятуватися втечею до неньки України. А своєю неучастю в долі затриманих підтверджують підозру, що "мінування" вони придумали самі, а душителі прикордонників поламали їм увесь цирк. Замість того, щоб було як у кіно "всі побігли і я побіг", група агресивно налаштованих осіб накинулася на охоронців кордону. І зараз ніхто рятувати від тюрми їх не збирається.

Це чи не вперше, коли політики не заступаються за тих, хто робить для них якусь роботу. Або вони йому просто симпатизують. Згадайте масовки під Оболонським судом, де судили "торнадівців". Галас, сутички, телекамери… Шумно було й під час суду над "Батею" - Валентином Лихолітом, командиром "Айдару". Активно підтримували й Андрія Медведька і Дениса Поліщука, підозрюваних у вбивстві Олеся Бузини. Навіть під час суду над Вітою Зеверухою був якийсь "движ". Таке враження, що політики-"проривники" намагаються чим швидше забути про недільний інцидент.

Це має стати доброю наукою для інших. Такі, як Тимошенко, можуть скільки завгодно розповідати на екранах про свою опозиційність, але їм до снаги без особливої натуги вирішити проблеми з протиправними "зальотами". Чого не скажеш про простолюдинів, які чи то за гроші, чи на емоційному підриві пробивали дорогу Саакашвілі і компанії. І тепер сидітимуть і за себе, і за тих хлопців і дівчат...

Більше новин політики читайте на Depo.Влада