Чому Саакашвілі передумав сваритися зі "своїм другом" Гройсманом

У губернатора Одещини, схоже, не було інших варіантів, окрім як відмовитися від своїх слів у інтерв’ю The Guardian
Depo.Влада
26 травня 2016 14:00
ФОТО: depo.ua
Чому Саакашвілі передумав сваритися зі "своїм другом" Гройсманом
Чому Саакашвілі передумав сваритися зі "своїм другом" Гройсманом

В українській політиці останнім часом стало доброю традицією роздавати інтерв’ю, у якому щось таке бовкнути, не подумавши про наслідки. Потім політик починає вертітися мов вуж на сковорідці, розповідаючи про те, що його слова, мовляв, перекрутили. Хоча, доводиться констатувати, що деякі журналісти справді заради більшої скандальності та емоційного ефекту трохи корегують слова, сказані тим чи іншим інтерв’юером.

У неприємну історію учора втрапив Михайло Саакашвілі. The Guardian оприлюднила інтерв'ю Саакашвілі, в якому окрім іншого йшлося, що "Саакашвілі, однак, характеризує новий уряд Гройсмана як "купку бездарних людей". Майже кожного дня, як виглядає, з’являються нові новини, які розчаровують: чи хтось із налаштованих робити реформи йде з уряду, чи прогресивне призначення заблоковане чи загальмоване". Втім, Саакашвілі дуже швидко відхрестився від слів про "бездарних людей" в уряді Гройсмана, зазначивши, що його слова перекрутили. "У мене є серйозні зауваження до того, як формувався Кабінет міністрів України в результаті багатьох договорянків і компромісів і ми дійсно отримали слабший його склад, ніж хотілося б. Мій друг Володимир Гройсман, з яким у мене однакове бачення багатьох питань, опинився у досить скрутному становищі, але я б ніколи не назвав цей уряд "купкою бездарних людей", хоча там і є ті, хто були замішані в корупції, представники уряду Арсенія Яценюка і ті, хто дуже слабкі в умовах викликів, що стоять перед Україною", - пояснив Саакашвілі.

Втім, знаючи шалений темперамент губернатора-грузина, не виключено, що він справді міг зопалу міг таке ляпнути, але потім зрозумів, що краще здати назад і робити вигляд, що він такого не говорив. На це у Міхо є кілька підстав. По-перше, критикувати уряд, який працює менше місяця – занадто передчасно. По-друге, наразі союзників у Саакашвілі в Україні майже не залишилося. А відносини з Гройсманом у губернатора Одещини як раз виглядають більш-менш нормальними. Так, 17 травня у Одесі під час візиту прем’єр-міністра Гройсмана політикам вдалося непогано поспілкуватися. Все виглядало нібито вони готові до того, щоб плідно співпрацювати.

І тепер, коли Саакашвілі в серцях, згадавши про свої провалені прем’єрські амбіції, наїхав на Гройсмана, він швидко схаменувся і відхрестився від своїх слів. Адже інакше все, що залишається Саакашвілі, це повертатися в Грузію. А цього робити він допоки явно не хоче…

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада