Чому Саакашвілі, Тимошенко та екс-регіонали жаліють Порошенка з офшорами

Depo.ua вирішив підсумувати, як українські політичні гравці відреагували на скандал з президентом Петром Порошенком та його офшорами
Depo.Влада
5 квітня 2016 13:00
ФОТО: depo.ua
Чому Саакашвілі, Тимошенко та екс-регіонали жаліють Порошенка з офшорами
Чому Саакашвілі, Тимошенко та екс-регіонали жаліють Порошенка з офшорами

Історія з офшорами президента Петра Порошенка викликала серйозний суспільний резонанс, яким вирішили скористатися політики. Щоправда, виявилося, що скористатися слабкістю голови держави вирішили далеко не всі.

Реакція з боку пропрезидентської частини БПП звелася до того, що Порошенко, мовляв, як і обіцяв вирішив продати "Рошен". "Офшорні компанії були відкриті, але так і не використані, тому не можна говорити про те, що Порошенко ухилявся від сплати податків. Видно, Порошенко дійсно готувався до продажу свого бізнесу. Головна проблема в тому, що він не задекларував невикористані офшорні компанії. Але нехай кине в нього каменем той, хто без податкового гріха", - зазначив депутат з БПП Володимир Ар'єв, акцентуючи увагу на тому, що Порошенко готувався продати бізнес. "З досвіду залучення інвесторів в українські реалії мушу зауважити, що означає була реальна спроба продати Roshen хоч якимось чином. "Лобового" покупця в умовах прямої військової агресії в 2014-2015 роках знайти було важко", - написав він.  

У свою чергу, цікаву реакцію на Офшоргейт можна спостерігати від потенційних партнерів БПП у коаліції з "Народного Фронту". А вірніше – відсутності реакції. Багатозначне саркастичне мовчання з боку "фронтовиків" ніби підкреслює радість від того, що про них нарешті забули, а зайнялися Порошенком, з подачі якого Яценюку та компанії залили немала сала за шкуру.

Води в рота набрала і Юлія Тимошенко. З одного боку, їй вигідна дана ситуація: послаблення Порошенка ускладнить створення коаліції, а отже, зробить реальним перевибори до Верховної Ради. З іншого боку, якщо почати зараз публічно критикувати Петра Олексійовича за офшори, то на Банковій можуть згадати її шури-мури з Павлом Лазаренком та ЄЕСУ. Тим паче, що у документах юридичної компанії Mossack Fonseca є згадки про компанію Юлії Володимирівни.

У "Опоблоці" також не дуже-то й хочуть підіймати цю тему. В усякому випадку обійшлися без гучних політичних заяв. Воно й зрозуміло: у самих все лежить на офшорах. Втім, ЗМІ, підконтрольні представникам "п’ятої колони" як-то NewsOne, влаштували цілий марафон, присвячений критиці президента Петра Порошенка.  

Досить дивно виглядає небажання влазити в цю тему "правдоруба", губернатора Михайла Саакашвілі, який останнім часом остаточно посварився з президентом. Втім, бити по Порошенку за офшори Міхо не хоче. Може, тому, що у самого рильце в пушку. Так, з травня 2015 року Михайло Саакашвілі отримує від Нового Міжнародного інституту лідерства 198 тисяч доларів на рік. Це вже призвело до скандалу, коли виявилося, що у цього університету навіть нема працюючого сайту. Щоправда, це не завадило Саакашвілі проїхатися по ще одному фігуранту офшорного скандалу меру Одеси Геннадію Труханову, якого він публічно назвав "хапугою".    

Втім, для нинішніх популістичних союзників Саакашвілі – "єврооптимістам" - настала хороша можливість попіаритися на даній темі. Спочатку Мустафа Найем, а потім і Сергій Лещенко заявили про необхідність створення тимчасової слідчої комісії, яка б могла розслідувати історію з офшорами. Цю ідею підтримали в "Самопомочі", де теж, вочевидь, зрозуміли, що для будь-якого члена даної ТСК настають золоті медіа-часи. Єгор Соболєв традиційно зайняв жорстку позицію, заявивши про те, що необхідно прибрати Порошенка з посади.  

Ідею імпічменту президента озвучили також "радикали" Олега Ляшка та представники "Свободи". Втім, якщо заява Ляшка з вимогою відставки Порошенка стала інформаційною бомбою, то у Олега Тягнибока лише обмежилися релізом та публікацією вимог на сайті «Вголос», який, поговорюють, належить "Свободі".

Як би там не було, але все виглядає таким чином, що Порошенку варто розраховувати у цій історії лише на себе. І від того, наскільки правдоподібними будуть його виправдання щодо офшорів, залежить, чи продовжиться його інформаційні поразки.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада