Чому Саакашвілі лише погрожує повернутися до Грузії

Заява колишнього президента Грузії, а нині губернатора Одещини про повернення до Сакартвело явно розрахована не на українську аудиторію
Depo.Влада
3 жовтня 2016 11:00
ФОТО: depo.ua
Чому Саакашвілі лише погрожує повернутися до Грузії
Чому Саакашвілі лише погрожує повернутися до Грузії

Заява Міхеіла Саакашвілі про свої наміри повернутися у Грузію після парламентських виборів викликала серйозний резонанс в Україні. Дехто з експертів говорив про можливий від’їзд Міхо мало не як про страшну втрату для України. Інші висловлювалися досить скептично як до успіхів роботи Саакашвілі в Україні, так і на саму реалістичність скорої поїздки одеського губернатора в Грузію.

Багато тут що залежить від голосування, яке пройде у Сакартевело вже наступної неділі. Якщо вірити Саакашвілі, і "Єдиний національний рух" все ж таки перемагає, то Міхо таки повертається додому після трьох років поневірянь. Втім, виникає низка питань. Кому в Грузії потрібен такий камбек? Зрозуміло, що не нинішній владі на чолі з президентом Георгієм Маргвелашвілі та прем’єр-міністром Георгієм Квірікашвілі. Втім, мова йде й про реальних керівників партії Саакашвілі. Там з’явилися зовсім інші люди, які тягнуть партію й проводять парламентську кампанію і не дуже зрозуміло, навіщо їм тепер повернення "сатрапа".

В свою чергу, Саакашвілі та його найближче оточення хоче асоціюватися з "ЄНР", втім, за великим рахунком, від цього партія отримує лише іміджеві збитки. По-перше, ставлення до Саакашвілі у Грузії досить неоднозначне. Причин тут можна назвати кілька - і інформаційну кампанію з боку нинішньої влади, і власне, діяльність самого Саакашвілі, яка попри романтизм в Україні, була не такою й однозначною. По-друге, в Україні, де грузинська команда працює вже достатньо довгий час, досягти великих звершень так і не вдалося. Натомість, Саакашвілі і його оточення самі потрапляли в різні скандали.

Не дуже зрозуміла ідея Саакашвілі і в тому контексті, що навіть якщо "ЄНР" набере більшість у грузинському парламенті, кримінальні справи проти нього нікуди не розсмокчуться. Що-що, а сідати за грати в Грузії Міхеіл Ніколозович точно не захоче. Але хто може дати йому гарантії – абсолютно незрозуміло.

Втім, не виключено, що зараз Саакашвілі просто роздмухує інформаційну хвилю перед виборами. Тут варто звернути увагу на те, що свою заяву про своє можливе повернення він озвучив не на якомусь українському каналі, а грузинському телеканалу "Руставі-2" під час візиту до Нью-Йорку. Тобто робив це з розрахунку явно не на українську аудиторію. Тим паче, в Україні переважна частина суспільства вже встигла зневіритися практично в усіх грузинореформаторах. Так, є виключення, на кшталт нинішньої голови Нацполіції Хатії Деканоїдзе, але на її адресу зараз також лунає дуже багато критики. Водночас слова Саакашвілі про те, що на посаду голови МВС Грузії бачить нинішню главу Нацполіціі України Хатію Деканоїдзе абсолютно висмоктані з пальця, адже незрозуміло, в якій якості сам Саакашвілі опиниться в Грузії. Може він захоче стати "Легітимним"-2? Навряд чи…

З огляду на це заяву Саакашвілі варто розцінювати як політичний блеф – після виборів він, скоріш за все, залишиться в Україні. Щоправда, слова про від’їзд можуть зіграти поганий жарт з політпроектом в Україні. Спонсори ще наразі нествореної партії "Хвиля" можуть задуматися над тим, чи треба їм займатися цією політсилою, якщо головний її хедлайнер може в один момент взяти – і втекти.

Якщо ж Саакашвілі все ж таки вдасться реалізувати озвучені ним обіцянки і поїхати в Грузію, то, можна не сумніватися, що в Україні його ще згадають його "незлим тихим словом": риторика Саакашвілі у Грузії явно буде спрямована на те, щоб відбілитися від провалів в Україні. І можна не сумніватися - робитиме він це саме за рахунок України…

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада