Чому Путін хоче бачити Порошенка п'яним гомосексуальним маніяком

В останні дні російські ЗМІ почали вкидати в інформпростір вочевидь безглузді фейки щодо президента Порошенка
Depo.Влада
1 жовтня 2015 23:00
ФОТО: depo.ua
Чому Путін хоче бачити Порошенка п
Чому Путін хоче бачити Порошенка п'яним гомосексуальним маніяком

Спочатку росіяни зачитувалися історією про те, як вусмерть п'яний український президент намагався вилетіти до Москви на зустріч з Путіним. Згодом з'явилася ще більш вишукана історія про Порошенка, який, знову ж таки, в нетверезому стані в готельному номері Нью-Йорка чіплявся з непристойними пропозиціями до темношкірого 43-річного працівника готелю.

Звісно, жоден з цих вкидів ніякого підтвердження не мав, і від самої своєї появи сприймався як пропагандистський фейк. Зрозуміло, що ніхто з більш-менш адекватних людей повірити в подібні нісенітниці не міг, як би не ставився до Порошенка і його політики. Але це в Україні. Не надто вимогливий російський споживач із задоволенням перепощує цю маячню.

Попри усю свою безглуздість і примітивність, інформаційна атака на українського президента виявилася доволі цікавою, адже в ній вмістилися усі підсвідомі та свідомі російські комплекси - алкоголізм, гомосексуалізм та ксенофобія. Російські пропагандисти наділили Порошенка найогиднішими, на їхній погляд, рисами, тим самим зайвий раз вказавши на власні болючі проблеми - повальний алкоголізм, нетерпимість до представників секс-меншин і, зрештою, банальний расизм та нацизм.

Чому Путін хоче бачити Порошенка п'яним гомосексуальним маніяком - фото 1Також очевидно, що нісенітниці про вічно п'яного розбещеного Порошенка - це продукт для внутрішньоросійського споживання. Як зазначив Depo.ua політтехнолог Сергій Гайдай, розповсюджуючи подібні байки росіяни аж ніяк не вигадали велосипед. Вони просто повторюють старі як світ пропагандистські прийоми, наділяючи ворогів найогиднішими рисами, аби ті втрачали в очах населення свою людяність і перетворювалися просто на об'єкт ненависті.

"Це завжди було: ви пам'ятаєте, як змальовували Саакашвілі під час війни з Грузією 2008 року? Людиною, яка їсть свою краватку, людиною, яка неврівноважена, не дуже розумна і так далі", - зазначив Гайдай.

За його словами, це традиція давня. "Якщо чесно, тут росіяни нічого нового не вигадували. Пам'ятаєте, як зображувала німців радянська пропаганда під час Другої світової війни - такими придуркуватими та неприємними? Тому і Порошенко, як президент держави, з якою Росія воює, держави "фашистської" та "бандерівської" і все таке, "п'є" та поводиться неадекватно. Все що можливо придумати про нього, уже придумали, а перевірити ні в кого з росіян немає можливості", - додав експерт.

Чому Путін хоче бачити Порошенка п'яним гомосексуальним маніяком - фото 2

Російська карикатура на Вільгельма ІІ часів Першої світової

І справді, видавати своїх ворогів за повних ідіотів - це давня російська традиція ще з часів Першої світової. Якщо Наполеона під час війни 1812 року ще якось поважали як геніального полководця та гідного супротивника, то починаючи з 1914-го вороги Росії виключно інтелектуально недорозвинені тварини. Це стосується і кайзера Вільгельма, і Адольфа Гітлера, і рядових німецьких солдатів, і "тупої американської воєнщини" часів Холодної війни. Отже тепер дійшла черга і до українців.

Чому Путін хоче бачити Порошенка п'яним гомосексуальним маніяком - фото 3

Радянська карикатура часів Другої світової 

Чому Путін хоче бачити Порошенка п'яним гомосексуальним маніяком - фото 4

Радянська карикатура часів Холодної війни

В той же час цілком імовірно, що російські пропагандисти розраховують, що їхні фейки вплинуть і на українців, які традиційно звертають увагу на російські ЗМІ. "Вони розраховують на тих українців, які сьогодні незадоволені самим Порошенком, його політикою, але я думаю, все ж таки, це в першу чергу продукт внутрішнього споживання", - вважає Гайдай.

Чому Путін хоче бачити Порошенка п'яним гомосексуальним маніяком - фото 5

Чому Путін хоче бачити Порошенка п'яним гомосексуальним маніяком - фото 6

Сучасні російські карикатури

Експерт впевнений, що Україна взагалі не повинна звертати увагу на подібні вкиди. "Звертати увагу на подібні фейки чи якось їх спростовувати немає жодного сенсу. Це настільки незначуща для нас річ. Краща боротьба з будь-якими фейками - це ефективна політика і реальні результати роботи президентської команди. Але будемо чесними: на жаль, цим похвалитися ми не можемо", - вважає Гайдай.