Битва за Нацгвардію: Чим завершиться протистояння Порошенка та Авакова

Нарешті стала відомою причина інформаційних атак команди Арсена Авакова на Генштаб й Міноборони: все вельми прозаічно - МВС не хоче втратити контроль над своєю "перлинолю" Національною гвардією

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Битва за Нацгвардію: Чим завершиться про…

Сьогодні стали відомі нові подробиці проекту закону про реінтеграцію Донбасу, який Рада Національної безпеки і оборони розробляє вже протягом кількох місяців. Як повідомили джерела Depo.ua, згідно з цим законом, Нацгвардія в зоні АТО підпорядковуватиметься не міністру внутрішніх справ, а Верховному головнокомандувачу. Відповідні зміни планується також внести і в закони, які регулюють діяльність Національної гвардії. Фактично це означає втрату Арсеном Аваковим впливу на друге після ЗСУ за чисельністю військове формування в Україні.

Ця інформація прояснює стрімке загострення відносин між Аваковим і Банковою. Чудовим приводом для цього стали вибухи складів в Калинівці: зявилася нагода вдарити по главі Генштабу Віктору Муженку, а через нього - по президенту, який начебто не хоче звільняти впливового військовика. Протягом тижня у соцмережах цілеспрямовано педалюють тему необхідності відставки генерала, якого чомусь називають одним із найближчих до Петра Порошенка. Апофеозом стала учорашня заява на погоджувальній раді голови фракції "НФ" у Верховній Раді Максима Бурбака. "Військове командування не зробило висновків із попередніх інцидентів і халатно поставилося до охорони арсеналів! За це повинен понести відповідальність персонально начальник Генштабу Муженко. Його вина, зокрема, в тому, що досі не були усунені прогалини в зберіганні боєприпасів, які були виявлені під час перевірок РНБО ще в 2014 році", - заявив він. Абсолютно очевидно, що подібні заяви робляться для того, аби зняти потім для себе політичні "вершки".

Учора ж в ефірі ICTV права рука Авакова Антон Геращенко також не прямо піднімав питання Нацгвардії, заявивши, що конфлікт між головою МВС і президентом серед іншого полягає "в різному підході до питань забезпечення безпеки в Україні". При цьому радник міністра повідомив, що тертя між Аваковим та Порошенком за повноваження почалися з самого початку президентства останнього. Утім, це схоже на маніпуляцію: про охолодження стосунків у ЗМІ почали писати влітку. Саме тоді з'явилися перші чутки про можливе послаблення впливу Арсена Авакова на підрозділи Нацгвардії. Міністр і його оточення також кілька разів публічно передавали ще один не дуже приємний "привіт" Банковій, піднімаючи питання про необхідність змін до Конституції в частині обмеження повноважень президента.

Учорашня заява Геращенка лише засвідчила: конфлікт між Банковою та Аваковим набув таких масштабів, що ризикує розколоти провладну коаліцію в парламенті. А питання підконтрольності Нацгвардії ризикує виявитися останнім камінцем, який спричинить грандіозний політичний обвал. Від цього програють всі ключові провладні гравці, що власноруч пиляють сучок, на якому сидять. А внизу на їхнє падіння вже зачекалися "Батьківщина", "Самопоміч", "опоблоківці", Ляшко й ціла зграя дрібніших діячів, які мріють про перевибори.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme