Чому у Порошенка так нервуються через Вакарчука

Гіпотетичне повернення Святослава Вакарчука до великої політики, схоже, збудило не тільки соцмережі, але й вітчизняний політикум
Depo.Влада
25 січня 2016 12:00
ФОТО: depo.ua
Чому у Порошенка так нервуються через Вакарчука
Чому у Порошенка так нервуються через Вакарчука

Публічне звернення Святослава Вакарчука до президента Петра Порошенка з закликами до "героїчних" дій та боротьби з корупцією викликало бурхливу реакцію в соцмережах і було розцінене як програмна заява людини, яка хоче ввійти у велику політику.

Попри те, що лідер "Океану Ельзи", по суті, не сказав нічого нового окрім фактичного звинувачення влади у "зраді" та заклику до появи політичних "кіборгів", прихильники Порошенка у "Фейсбуці" здійняли галас. Зокрема, Вакарчуку одразу згадали його минулий політичний бекграунд, який полягав у дворічному депутатстві в "Нашій Україні" в VI скликанні та повній інертності в контексті здійснення законодавчої роботи. Варто нагадати, що вся політична кар'єра Вакарчука тоді звелася до несподіваного рішення про складання депутатського мандату, що стало більшою новиною аніж все його депутатство.

Не секрет, що як тоді, так і зараз політичні сили використовують співаків, співачок та інших розкручених медіа-персон виключно в контексті піар-складової під час виборчої кампанії. Можна згадати ту ж Таїсію Повалій у Партії регіонів, і Злату Огневич у Радикальній партії. Остання, до речі, теж в решті-решт склала мандат, не показавши жодних реальних законотворчих результатів.

Втім, на відміну від колег-співаків нинішня історія з Вакарчуком видається абсолютно іншою. Як би там не було, але Вакарчук – моральний авторитет, за якого можуть реально голосувати досить широкі верстви населення. Причому, його набагато легше зробити політичним брендом, лідером політпроекту, аніж когось іншого. Власне з його популярністю, а також непередбаченістю, схоже, і пов'язаний переляк на Банковій.

Звісно, говорити про якісь політичні плани Вакарчука ще вочевидь зарано, але навіть гіпотетична можливість конкурувати на політичному полі з рок-ідолом викликає у нинішніх гравців серйозні побоювання, перш за все через те, що Святослав, попри свій політичний досвід, людина з геть іншої пісочниці, а тому вочевидь гратиме не за усталеними за 25 років правилами. 

Власне, в оточенні Порошенка намагаються викрутити цю історію на власну користь. Так, радник президента Олег Медведев написав, що президент заздалегідь знав про критичні настрої Святослава. "Тим не менш, артиста запросили, щоб він мав можливість висловити свої критичні зауваження до влади. І це одна з тих змін, які Святослав не хоче помічати", - підкреслив Медведєв.

Але й сам факт реакції на критичну думку музиканта уже демонструє неабияку схвильованість.

До речі, бояться Вакарчука-політика не лише в оточенні президента. В разі появи співака на політичному горизонті є що втрачати і Андрію Садовому. Адже на західній Україні може з’явитися третя серйозна сила після "Свободи" та "Самопомочі", яка остаточно розмиє відносно невелику електоральну базу.

Власне, до найближчих великих виборів ще досить довго. То ж у Вакарчука є вдосталь часу поміркувати над перспективами поновлення політичної діяльності, а у тих хто його боїться - як цьому протидіяти.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада