Чому Порошенку варто потролити Януковича по Скайпу

Російські куратори Януковича, схоже, до останнього вирішили розіграти і так биту карту екс-президента-втікача
Depo.Влада
18 серпня 2016 15:00
ФОТО: depo.ua
Чому Порошенку варто потролити Януковича по Скайпу
Чому Порошенку варто потролити Януковича по Скайпу

Циркове шоу з відео-конференцією екс-президента Віктора Януковича, який вже понад двох років як втік з України набирає обертів. Цього разу вустами свого адвоката Віталія Сердюка він заявив про необхідність провести очну ставку з президентом Петром Порошенком, екс-прем’єром Арсенієм Яценюком, головою Верховної Ради Андрієм Парубієм, мером Києва Віталієм Кличком, секретарем РНБО Олександром Турчиновим в режимі відео-конференції. Дехто в соцмережах вже пожартував, що одного Віталія Кличка для очної ставки вистачило б в живу…

Якщо ж серйозно, то схоже на те, що Кремль не полишає надії влаштувати шоу з вже давно злитим Януковичем, підставивши українську владу, або хоча б потролити її перспективою подібного шоу.

Зрозуміло, що ніхто, ані в Кремлі, ані в Україні на можливість проведення "очних ставок" з Януковичем надто всерйоз не розраховує. Але думка Путіна з цього приводу більш ніж прозора. Янукович, в разі появи з цілком безпечної відстані у якості учасника слідчих дій на українських голубих екранах має влаштувати такий собі театр одного актора, і розрахунок робиться на повну відсутність доказової бази у слідчих по "справі Майдану". "Тільки отримані в суді свідчення є вирішальними. Якщо ГПУ ініціювала проведення допиту перших посадових осіб держави, то відповідно вважаємо за доцільне провести одночасно і одночасний допит, який і є очною ставкою", - заявив Сердюк.

Чи повинен якось на виклик Януковича якось реагувати президент Петро Порошенко? Власне, відповідь українського президента уже прозвучала вустами генпрокурора Юрія Луценка. Мовляв, "цей покидьок" не буде диктувати умови слідству, а що стосується очної ставки, то вона обов'язково буде, як і решта слідчих дій, як і справедливий суд і вирок, але лише тоді, коли президент-втікач приїде до Києва.

Отже на тролінг від Януковича (читай Путіна) Луценко (читай Порошенко) відповів тролінгом "а слабо до Києва завітати?" Тож за місяць можна чекати нового виступу адвоката Януковича з новою тролінг-пропозицією.

В той же час Петро Олексійович цілком міг би і погодитися на таку форму "діалогу" зі своїм "папєрєдніком". По-перше, немає жодної гарантії, що Віктор Федорович не "дасть задню" в останній момент, як він це вже робив неодноразово за час своєї політичної кар'єри. По-друге, зовсім не факт, що в потрібний момент президент-втікач буде взагалі в стані щось публічно та розбірливо говорити, адже останні пропозиції від Януковича озвучує виключно його адвокат. 

По-третє, попри не надто переконливі результати слідства щодо розстрілів на Майдані у українських правоохоронців є достатньо і часу і можливостей допитувати екс-президента з позиції сили. Все залежить від павильної підготовки до "очної ставки". В біографії  пана Януковича більш ніж достатньо кримінальних епізодів, починаючи від сумнозвісних "шапок" і закінчуючи узурпацією влади через Конституційний суд.

Зрештою нічого нового про криваві події на Майдані та загибель "Небесної сотні" сам Янукович сказати не зможе, інакше він би це давно зробив. І більшість чудово розуміють, що "залізобетонних доказів" того, що саме Янукович віддав наказ стріляти в людей не може бути в природі. Такі накази ніхто власним підписом не освячує, та під стенограму не озвучує. До того ж ті, хто міг подібний наказ почути від самого Януковича і надати суду відповідні свідчення втекли слідом за босом.

Отже, перспектива очної ставки з Януковичем по "Скайпу" аж ніяк не те, чого мусить боятися українська влада і особисто президент.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада