Чому Порошенко нагородив нащадка "Підрахуя"

Прокол з нагородженням одіозного очільника ЦВК Михайла Охендовського свідчить про збереження в Адміністрації президента старої бюрократичної системи, яка підставила Петра Порошенка
Depo.Влада
30 червня 2015 10:10
ФОТО: depo.ua
Чому Порошенко нагородив нащадка "Підрахуя"
Чому Порошенко нагородив нащадка "Підрахуя"

Про дуже умовну цінність державних нагород в нашій країні вже не говорив лише ледачий. За часів Кучми-Ющенка-Януковича нагородження десятків різноманітних "червоних директорів", мільйонерів та просто близьких людей фактично нівелювало високе звання Героя України. При Ющенкові медалі тоннами почали отримувати люди, які б мали скорше сидіти за гратами, аніж бути нагородженими. І тут паралелі напрошуються самі. Свого часу Ющенко нагороджував медаллю "підрахуя" Ківалова, а Петро Олексійович "дав півня" з іншим екс-"регіоналом" Михайлом Охендовським, виписавши йому орден Ярослава Мудрого V ступеня.

У чому причина появ таких "дивних" нагород? Наївно було б вважати, що тому ж Порошенку нема чого робити, як клопітливо вивчати списки нагороджених. Як-ніяк, а окрім злощасного Охендовського, з нагоди Дня Конституції президент України Петро Порошенко "підмахнув" нагороди ще 161 громадянину. Якщо займатися вивіренням прізвищ, то на реальну роботу не залишиться часу.

Але ж хтось готує даний список? Є апарат Адміністрації Президента на чолі з Борисом Ложкіним і в цьому апараті є цілий департамент (раніше - управління) державних нагород. Якщо вірити сайту президента, то виходить цікава річ: головою цього напрямку є маловідомий, але, вочевидь, впливовий Андрій Осідак. Чому впливовий? Хоча б тому, що він знаходиться на цій посаді з вересня 2010 року, тобто мало не з самого початку президентства Януковича. І ні про яку люстрацію, схоже, поки не чув.

Можна лише здогадуватись, які у Осідака існують знайомства зі старою владою. Схоже, дуже навіть тісні. Тому в АП мають розуміти, що Охендовський - лише перша ластівка. Віктор Андрійович (а скоріш - його підлеглі в АП, які, за чутками, отримують за медальки шалені кошти) колись встиг роздати ордени і медалі цілій купі одіозних постатей.  Мова йде про нинішнього австрійського "мігранта" Дмитра Фірташа, "прем'єр-міністра тіньового уряду", а по факту одного з очільників "п'ятої колони" Бориса Колесникова, міністра-втікачки Раїси Богатирьовій та інших персонажів, яким руку не подаси, а не те що медаль. Отже, якщо не змінити всю систему державних нагород, проколи типу того, який стався з нагородженням Охендовського, будуть регулярними.

Втім, поява Охендовського на горизонті може нарешті поставити в порядку денному питання про його відставку разом з 12 його колег з Центрвиборчкому, які явно засиділись у своїх кріслах. Враховуючи, що їхня каденція закінчилася рік тому, варто було б перед місцевими виборами "освіжити" склад ЦВК. Чи піде на це Петро Порошенко, як і на серйозний перегляд усієї бюрократичної системи нагородження? А у нього немає особливого вибору. Бо люди не зрозуміють, чому коли тисячі українських військових до цього часу чекають свою медаль, зароблену справжньою а не метафоричною кров'ю, орденоносцями роблять усяких "охендовських"...