Чому Порошенко "кошмарить" Наливайченка Шокіним, але не звільняє

Порошенко почав приховану війну проти керівника СБУ, якого давно хоче кудись сплавити
Depo.Влада
15 червня 2015 12:00
ФОТО: depo.ua
Чому Порошенко "кошмарить" Наливайченка Шокіним, але не звільняє
Чому Порошенко "кошмарить" Наливайченка Шокіним, але не звільняє

Вихідні пройшли під знаком відвертого "тролінга" керівника СБУ Валентина Наливайченка з боку Генпрокуратури, яка викликалла його на допит. В ГПУ вирішили поцікавитися, що Наливайченко знає про кришування плаючої нафтобази БРСМ, яка де-факто належить поплічнику Януковича та екс-міністру екології Ставицькому. Відзначимо, що Наливайченко сам нарвався, адже, не зрозуміло, чому він почав говорити про БРСМ та Ставицького тільки після того як сталася катстрофа. І тепер можна не сумніватися, що на цьому - знав, але мовчав - ГПУ побудує цілу піар-кампанію проти Наливайченка.

Зі свого боку, Наливайченко почав якось недолуго відбиватися, розповідаючи вустами свого радника Лубківського, що, мовляв, повістка на допит зірвала його поїздку в США, де він мав важливу місію з висвітлення російської агресії. При чому Лубківський, чітко артикулював, що виїзд в США Наливайченку заборонила Адміністрація Президента. 

Але чи піде далі тролінгу Порошенко? Адже в його силах просто взяти і звільнити Наливайченка. І він хоче це зробити давно. Зокрема, за даними depo.ua, не так давно Наливайченка хотіли випхати послом в США, але ті його не прийняли... по тій простій причині, що Валентин Александрович влаштовує Вашингтон саме в якості керівника СБУ.

Чому Наливайченко не влаштовує Порошенка? По-перше, Наливайченко абсолютно чужою йому людиною - він представляє групу УДАР і він пов'язаний з групою Фірташа та Хорошковського.

Чому Наливайченко, який більше займається піаром ніж реальною роботою, влаштовує США? Тому що у Вашингтоні розуміють, що будь-хто інший від Порошенка буде теж "неробою", але "неробою" їм не знайомим. Відповідно, хай краще буде Наливайченко, який, по-перше, ділиться з американцями інформацією, а, по-друге, може придивитися зі сторони за командою Порошенка, буде на місці.

Власне, позиція США по Наливайченку і не дає Порошенку отак просто взяти і звільнити керівника СБУ. Крім того, такий крок остаточно посварить президента з групою УДАР Кличка. Тому власне, і вигадуються допити в ГПУ. А там, гадають в АП, створимо негативний імідж, а там і США переконаємо, що такий головний есбеушник нам не потрібний.