Чому Порошенко "кошмарить" Наливайченка Шокіним, але не звільняє

Порошенко почав приховану війну проти керівника СБУ, якого давно хоче кудись сплавити
Чому Порошенко "кошмарить" Наливайченка Шокіним, але не звільняє
Чому Порошенко "кошмарить" Наливайченка Шокіним, але не звільняє

Вихідні пройшли під знаком відвертого "тролінга" керівника СБУ Валентина Наливайченка з боку Генпрокуратури, яка викликалла його на допит. В ГПУ вирішили поцікавитися, що Наливайченко знає про кришування плаючої нафтобази БРСМ, яка де-факто належить поплічнику Януковича та екс-міністру екології Ставицькому. Відзначимо, що Наливайченко сам нарвався, адже, не зрозуміло, чому він почав говорити про БРСМ та Ставицького тільки після того як сталася катстрофа. І тепер можна не сумніватися, що на цьому - знав, але мовчав - ГПУ побудує цілу піар-кампанію проти Наливайченка.

Зі свого боку, Наливайченко почав якось недолуго відбиватися, розповідаючи вустами свого радника Лубківського, що, мовляв, повістка на допит зірвала його поїздку в США, де він мав важливу місію з висвітлення російської агресії. При чому Лубківський, чітко артикулював, що виїзд в США Наливайченку заборонила Адміністрація Президента. 

Але чи піде далі тролінгу Порошенко? Адже в його силах просто взяти і звільнити Наливайченка. І він хоче це зробити давно. Зокрема, за даними depo.ua, не так давно Наливайченка хотіли випхати послом в США, але ті його не прийняли... по тій простій причині, що Валентин Александрович влаштовує Вашингтон саме в якості керівника СБУ.

Чому Наливайченко не влаштовує Порошенка? По-перше, Наливайченко абсолютно чужою йому людиною - він представляє групу УДАР і він пов'язаний з групою Фірташа та Хорошковського.

Чому Наливайченко, який більше займається піаром ніж реальною роботою, влаштовує США? Тому що у Вашингтоні розуміють, що будь-хто інший від Порошенка буде теж "неробою", але "неробою" їм не знайомим. Відповідно, хай краще буде Наливайченко, який, по-перше, ділиться з американцями інформацією, а, по-друге, може придивитися зі сторони за командою Порошенка, буде на місці.

Власне, позиція США по Наливайченку і не дає Порошенку отак просто взяти і звільнити керівника СБУ. Крім того, такий крок остаточно посварить президента з групою УДАР Кличка. Тому власне, і вигадуються допити в ГПУ. А там, гадають в АП, створимо негативний імідж, а там і США переконаємо, що такий головний есбеушник нам не потрібний.