Чому полк "Азов" не здійснить "громадський арешт" Ахметова?

Заява нардепа, командира полку "Азов" Андрія Білецького, про готовність до громадського арешту Фірташа викликає одне питання: чому ж тоді він не чіпав інших "перевертнів"?
Depo.Влада
30 листопада 2015 13:45
ФОТО: depo.ua
Чому полк "Азов" не здійснить "громадський арешт" Ахметова?
Чому полк "Азов" не здійснить "громадський арешт" Ахметова?

Політичний піар – річ непроста. Іноді, бажаючи "засвітитися" на тій чи іншій, здавалося б, безпрограшній темі, наші політики на рівному місці потрапляють в халепу. Так, при всій повазі до "Азову" та його комбата Андрія Білецького, схоже, що його ідея попіаритися на історії з гіпотетичним поверненням одіозним олігарха Дмитра Фірташа до України, виглядає висмоктаною з пальця, і викликає великі питання до самого Білецького.

Нагадаємо, Білецький офіційно повідомив, що бійці полку "Азов" здійснять громадський арешт Фірташа, якщо прикордонники не затримають його при поверненні в Україну. "Моя особиста позиція та позиція нашого громадянського руху "Азов" полягає у тому, що, як тільки нога цього перевертня стане на Українську Землю – він має бути негайно заарештований. Він має бути негайно відданий під суд. І ця справа має бути показовою, тут, в Києві, а не в Америці. Він має відповісти за смерті наших громадян у час спокою та за винищене покоління молодих хлопців – посмертних героїв під час війни", - сказав Білецький. За його словами, якщо влада не наважиться арештувати Фірташа при перетині кордону, "Азов" буде діяти негайно. "Разом із ветеранами нашого руху, моїми бойовими побратимами, ми організуємо та здійснимо його громадський арешт", - суворо заявив командир полку. Проблема полягає в тому, що "Азов" та й сам Білецький до цього жодного разу не були помічені у подібних акціях.

Це викликає логічне питання: а чим кращий за Фірташа той же Рінат Ахметов, який "прогудів" на Донбасі, фактично здавши цей регіон сепаратистам? Тим паче його набагато легше арештувати. На відміну від того ж Фірташа, який тільки розповідає про те, що він повернеться в Україну, але до цього часу сидить в Австрії, Рінат Леонідович – в Києві. Навіть відомо, що він живе у великій квартирі в будинку на вулиці Паторжинського, прямо в центрі столиці. Але чомусь минуло півтора роки, але Білецький про донецького олігарха чомусь не згадав ні слова.

Втім, Ахметов – це лише приклад. Можна навести десятки одіозних персон, які мають пряме відношення до того, що сталося. Є й фігури менш круті, але не менш одіозні. Той же екс-депутат Луганської облради Арсен Клінчаєв, який має безпосереднє відношення до сепаратистів, і далі продовжує жити в Києві попри те, що його давно "засвітили" і навіть знайшли кілька квартир. Чомусь у Білецького не взяли його під білі рученьки, хоча зробити це нескладно…

Загалом, заява Білецького щодо громадського арешту виглядає дещо голослівною і є ні чим іншим, як підігріванням Арсену Авакову, у відомстві якого останнім часом наробили різних дурниць, зокрема, і в ситуації з Фірташем: спочатку заявили, що жодних підстав для затримання Фірташа не існує, а потім, навпаки, вустами самого міністра перейшли до войовничої риторики проти олігарха.

Якщо вже арештовувати, то всіх, а не когось одного (та й то тільки на словах). У разі якщо "Азов" та Білецький до цього не готові, то не варто робити подібні заяви, а треба діяти у правовому полі. Адже взагалі-то поняття "громадський арешт" чимось нагадає "беспрєдел". Тож Білецькому варто погрожувати не Фірташу, а як народному депутату спитати з Авакова та інших силовиків - у чому справа? Так, може, це виглядатиме не так ефектно, але, можливо, все ж таки трохи більш ефективно…

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада