Чому політики мають припинити балачки про "партію війни"

Колишня мерша Слов'янська Нелі Штепа, яка віддувається за себе, Захарченка, Плотницького й інших сепарів, вирішила говорити фразами завсідників "Інтера"
Depo.Влада
31 жовтня 2016 19:00
ФОТО: depo.ua
Чому політики мають припинити балачки про "партію війни"
Чому політики мають припинити балачки про "партію війни"

Ім'я Нелі Штепи, яка звинуватила колишнього прем'єра Арсенія Яценюка й в.о. президента Олександра Турчинова у війні на сході, не фігурувало у скандальній переписці колишньої шеф-редакторки новинних програм "Інтера", росіянки Марії Столярової, депортованої з України. Нагадаємо, епістолярний жанр "Матільди Столярової", в якій згадувалися і депутати Верховної Ради Дмитро Добродомов, Борислав Береза й Сергій Каплін, ще перевіряє СБУ. З літа. У вересні "фронтовики" Микола Княжицький і Андрій Левус навіть вимагали від спецслужб порушити кримінальне провадження за фактами з цієї переписки. Але поки радикальних зрушень у цій справі немає. Відомо, що ГПУ порушила справу проти "Матільди", але росіянка далеко, їй до того - "фіолетово". Та й самі депутати "Народного фронту" вже нічого не вимагають. Чи то змирилися з тим, що власникам "Інтера" і відповідальним за його редакційну політику нічого не буде, чи просто домовилися.

Згадати цю історію змусили дві заяви. Перша прозвучала з вуст Неллі Штепи, друга – від народного депутата з фракції БПП Сергія Капліна. Останній неодноразово звинувачував Яценюка й Турчинова у "здачі" Криму і військовому конфлікті на Донбасі. Ці звинувачення активно тиражували "ватні" ЗМІ та російські пропагандистські рупори. Аж поки навіть їм це не обридло. Здавалося б, тема жована-пережована і мало кому цікава. Але на львочкіновському "Інтері" вона продовжує жити. Той же Каплін в одному з останніх випусків ток-шоу "Чорне дзеркало" закинув "НФ" спробу відібрати голоси у правих партії. І в цьому контексті знову звинуватив Яценюка у "продажу Криму й Донбасу".

А буквально кілька днів тому обвинувачена у сепаратизмі Неля Штепа у суді сказала наступне: "Я сиджу в СІЗО тільки за те, що приїхала до СБУ міста Харкова і привезла підтверджуючі документи працівникам, що бандформування під керівництвом Стрєлкова оплачували Яценюк і Турчинов. І мені зробили пропозицію: або я мовчу, як інші мери, або я буду сидіти в СІЗО". Свою маячню Штепа посилила закидами до "псевдопатріотів", які "діють на руку тих, хто дійсно хоче війни". Знову ж таки чуємо про "партію війни".

Сказаного Штепою можна було б і не помітити, у СІЗО жінка перебуває ще з липня 2014 року, за цей час у неї могли відбутися незворотні психологічні зміни. Але справа не в ній, а в тому, що кремлівська маніпуляція про "здачу" українською владою Криму й Донбасу активно підживлюється й досі. На різних рівнях.

Очевидно, "наїзди" Капліна на Яценюка або Турчинова – це, скоріш, не підігрування Кремлеві, а політтехнологія в стилі сумнозвісного російського телекіллера Сергія Доренка, який у 1999 році на першому каналі жорстко "мочив" тодішнього мера Москви Юрія Лужкова. Його програми навіть породили мем "казалось бы, при чем здесь Лужков". Тут та ж схема: якщо ви забули про Яценюка, я вам нагадаю, що це за один.

Але справа в тому, що подібна політтехнологія, спрямована на політика (політиків) на яких у тебе "пунктик", завдає значної шкоди, адже не лише сприяє відчуттю "зради", але й  посилює ідісинкрезію населення щодо політичного класу в цілому. Каплін же не Неля Штепа, врешті-решт. Сьогодні абсолютно безвідповідально зводити дискурс до того, що хтось щось "продав" два роки тому.

По-перше, надай документальні докази. Ні – мовчи. По-друге, з огляду на ті процеси, які ми спостерігаємо у Грузії й Молдові, країнах, що, так само, як Україна, намагалися вирватися з-під впливу Росії, але не змогли, наша держава стоїть перед небезпекою внутрішніх конфліктів, здатних спричинити геополітичний розворот на 360 градусів. І дуже схоже на те, що Москва зараз вступила в заключну стадію мобілізації всіх, хто готовий розвернути Україну обличчям до Кремля. І кожному прописала інструкцію…

Більше новин політики читайте на Depo.Влада