Чому політики мають припинити балачки про "партію війни"

Колишня мерша Слов'янська Нелі Штепа, яка віддувається за себе, Захарченка, Плотницького й інших сепарів, вирішила говорити фразами завсідників "Інтера"
Чому політики мають припинити балачки про "партію війни"
Чому політики мають припинити балачки про "партію війни"

Ім'я Нелі Штепи, яка звинуватила колишнього прем'єра Арсенія Яценюка й в.о. президента Олександра Турчинова у війні на сході, не фігурувало у скандальній переписці колишньої шеф-редакторки новинних програм "Інтера", росіянки Марії Столярової, депортованої з України. Нагадаємо, епістолярний жанр "Матільди Столярової", в якій згадувалися і депутати Верховної Ради Дмитро Добродомов, Борислав Береза й Сергій Каплін, ще перевіряє СБУ. З літа. У вересні "фронтовики" Микола Княжицький і Андрій Левус навіть вимагали від спецслужб порушити кримінальне провадження за фактами з цієї переписки. Але поки радикальних зрушень у цій справі немає. Відомо, що ГПУ порушила справу проти "Матільди", але росіянка далеко, їй до того - "фіолетово". Та й самі депутати "Народного фронту" вже нічого не вимагають. Чи то змирилися з тим, що власникам "Інтера" і відповідальним за його редакційну політику нічого не буде, чи просто домовилися.

Згадати цю історію змусили дві заяви. Перша прозвучала з вуст Неллі Штепи, друга – від народного депутата з фракції БПП Сергія Капліна. Останній неодноразово звинувачував Яценюка й Турчинова у "здачі" Криму і військовому конфлікті на Донбасі. Ці звинувачення активно тиражували "ватні" ЗМІ та російські пропагандистські рупори. Аж поки навіть їм це не обридло. Здавалося б, тема жована-пережована і мало кому цікава. Але на львочкіновському "Інтері" вона продовжує жити. Той же Каплін в одному з останніх випусків ток-шоу "Чорне дзеркало" закинув "НФ" спробу відібрати голоси у правих партії. І в цьому контексті знову звинуватив Яценюка у "продажу Криму й Донбасу".

А буквально кілька днів тому обвинувачена у сепаратизмі Неля Штепа у суді сказала наступне: "Я сиджу в СІЗО тільки за те, що приїхала до СБУ міста Харкова і привезла підтверджуючі документи працівникам, що бандформування під керівництвом Стрєлкова оплачували Яценюк і Турчинов. І мені зробили пропозицію: або я мовчу, як інші мери, або я буду сидіти в СІЗО". Свою маячню Штепа посилила закидами до "псевдопатріотів", які "діють на руку тих, хто дійсно хоче війни". Знову ж таки чуємо про "партію війни".

Сказаного Штепою можна було б і не помітити, у СІЗО жінка перебуває ще з липня 2014 року, за цей час у неї могли відбутися незворотні психологічні зміни. Але справа не в ній, а в тому, що кремлівська маніпуляція про "здачу" українською владою Криму й Донбасу активно підживлюється й досі. На різних рівнях.

Очевидно, "наїзди" Капліна на Яценюка або Турчинова – це, скоріш, не підігрування Кремлеві, а політтехнологія в стилі сумнозвісного російського телекіллера Сергія Доренка, який у 1999 році на першому каналі жорстко "мочив" тодішнього мера Москви Юрія Лужкова. Його програми навіть породили мем "казалось бы, при чем здесь Лужков". Тут та ж схема: якщо ви забули про Яценюка, я вам нагадаю, що це за один.

Але справа в тому, що подібна політтехнологія, спрямована на політика (політиків) на яких у тебе "пунктик", завдає значної шкоди, адже не лише сприяє відчуттю "зради", але й  посилює ідісинкрезію населення щодо політичного класу в цілому. Каплін же не Неля Штепа, врешті-решт. Сьогодні абсолютно безвідповідально зводити дискурс до того, що хтось щось "продав" два роки тому.

По-перше, надай документальні докази. Ні – мовчи. По-друге, з огляду на ті процеси, які ми спостерігаємо у Грузії й Молдові, країнах, що, так само, як Україна, намагалися вирватися з-під впливу Росії, але не змогли, наша держава стоїть перед небезпекою внутрішніх конфліктів, здатних спричинити геополітичний розворот на 360 градусів. І дуже схоже на те, що Москва зараз вступила в заключну стадію мобілізації всіх, хто готовий розвернути Україну обличчям до Кремля. І кожному прописала інструкцію…

Більше новин політики читайте на Depo.Влада