Чому парламентський "Голівуд" повинен бути зруйнований

Пропозиція європейських експертів проводити погоджувальну раду за зачиненими дверима насправді стала б найкращим пунктом у реформуванні роботи Верховної Ради
Depo.Влада
13 червня 2016 17:00
ФОТО: depo.ua
Чому парламентський "Голівуд" повинен бути зруйнований
Чому парламентський "Голівуд" повинен бути зруйнований

Цього тижня Верховна Рада голосуватиме законопроект про реформу роботи Верховної Ради. За словами спікера парламенту Андрія Парубія, вже цього четверга до Ради прибуває місія Європарламенту з питань реформування Верховної Ради України на чолі з Петом Коксом, яка запропонувала введення низки змін у роботу Верховної Ради. "Частина їхніх пропозицій оформлена в законопроект. Я сподіваюся, що він буде поставлений на розгляд в першому читанні у четвер, щоб мати шанс ухвалити його до завершення поточної сесії і мати можливість з четвертої сесії, яка почнеться у вересі, вже планувати роботу по оновленому порядку денному", - сказав Парубій.

Варто зазначити, що змінами до регламенту Верховної Ради передбачені більш тісна робота з урядом  та більша кількість пленарних тижнів. При цьому планується, що під час пленарного тижня залишиться лише два дні для голосувань – вівторок та четвер. Враховуючи той факт, що середа та п’ятниця і так "випадали" через низьку явку депутатів, ця ідея, в принципі, є раціональною.

Втім, деякі дуже актуальні пропозиції місії Європарламенту так і не були узгоджені з ВР. Мова йде, зокрема, про ідею зробити засідання погоджувальної ради закритими для преси. Під час сьогоднішнього засідання спікер повідомив, що європейці неформально називають Погоджувальну раду українського парламенту Голівудом, через те, що політики влаштовують там сцени, та радять не показувати її в ефірі. Втім, ця ідею Парубій все ж таки "зарубав". "Хочу наголосити, що я дійсно говорив про те, що експерти радили нам Погоджувальну раду зробити закритою. Я сказав: такого не буде. Всі органи, які зараз є відкритими – будуть відкритими і надалі. Погоджувальна рада буде залишатися відкритою", - констатував Парубій.

Найбільш агресивно проти цієї ідеї наших західних партнерів виступила Юлія Тимошенко, що виглядало цілком прогнозовано, враховуючи, що лідерка "Батьківщини" традиційно використовує погоджувальну раду як майданчик для піару. "Я думаю, що публічність для людей дуже потрібна. А якщо ви ще й приховаєте Погоджувальну раду для того, щоб люди взагалі нічого не чули, так навіщо нам взагалі Верховна Рада. Давайте її розпустимо", - істерично заволала вона. Після чого разом зі своїми однопартійцями Юлія Володимирівна пішла зі скандалом: приводом для цього стало небажання Парубія поставити у порядок денний чотири законопроекти щодо тарифів та рентної ставки на видобуток газу через те, що вони не були розглянуті профільними комітетами.

Цим самим Тимошенко непрямо, але показово продемонструвала правильність позиції місії Європарламенту щодо проведення погоджувальної ради за зачиненими дверима. Адже без журналістів та відеокамер, можна не сумніватися, що загострення пристрастей у її виконанні швидко б вщухло. Не секрет, що під час переговорів у кабінеті спікера, чи на Банковій, де нема перед ким піаритися, та ж Тимошенко поводить себе зовсім інакше. За розповідями учасників переговорів, Юлія Володимирівна (до речі, як і ще один поціновувач піару перед камерами Олег Ляшко) насправді – абсолютно прагматична особа, яка вміє спокійно і без істерик домовлятися за ухвалення тих чи інших законопроектів, а також ухвалення різних кадрових рішень.

Втім, у нинішньому публічному форматі погоджувальної ради і Тимошенко, і Ляшко, і деякі інші нардепи шукають, в першу чергу, не конструктив. Головне для них – демонстрація своєї опозиційності. Тому, доводиться констатувати, що небажання Парубія "закрити" погоджувальну раду – це помилка, яка нівелює саму процедуру погодження порядку денного у парламенті. Тому "Голівуд" у стінах Верховної Ради продовжуватиметься попри всі спроби керівництва парламенту заспокоїти представників деяких фракцій, які свідомо нариваються на скандал. Щоб їх показали по телевізору…

Більше новин політики читайте на Depo.Влада