Навіщо Саакашвілі "секретна зброя" часів Януковича

Одіозний "ревізор" часів Януковича Костянтин Шпильовий потрапив до команди Саакашвілі, бо "занадто багато знає"
Depo.Влада
23 вересня 2015 12:10
ФОТО: depo.ua
Навіщо Саакашвілі "секретна зброя" часів Януковича
Навіщо Саакашвілі "секретна зброя" часів Януковича

В останні дні на Одещині не стихають пристрасті навколо призначення радником Костянтина Шпильового. Спочатку йшлося про те, що Шпильовий радитиме безпосередньо самому губернатору Михайлу Саакашвілі, і поради його мали перш за все стосуватися боротьби з корупцією. Але дуже швидко від цієї ідеї відмовилися, натомість призначивши Шпильового радником начальника міліції Одещини Георгія Лорткіпанідзе.

Громадськість сприйняла це призначення, м'яко кажучи, не дуже схвально, що цілком логічно, враховуючи політичну біографію пана Шпильового. На останніх парламентських виборах Шпильовий балотувався по одному з одеських округів від "Опозиційного блоку", а до Революції Гідності був працівником Головного контрольного управління Адміністрації президента Януковича. Подейкують, навіть, що Шпильовий є родичем Сергія Льовочкіна. Правда це чи ні, достеменно невідомо, але у всіх своїх інтерв'ю Шпильовий згадує Сергія Володимировича з особливою шаною та теплотою.

Власне, в кар'єрі Шпильового багато і інших політичних зв'язків. Так, під час Помаранчевого Майдану Шпильовий був членом партії Віктора Ющенка "Наша Україна". Був близький до Едуарда Гурвіца. Пізніше обирався депутатом Одеської облради від партії Гурвіца "Наша Одеса". Окрім Гурвіца, Шпильового пов'язують зі сумнозвісним "підрахуєм" Сергієм Ківаловим. Також Шпильовий має тісні стосунки з нинішнім військовим прокурором Анатолієм Матіосом, під керівництвом якого працював у контрольному управлінні Адміністрації президента Януковича.

Звинувачують Шпильового мало не в усіх смертних гріхах. Пишуть, що за часів Януковича він брав участь у "віджимі" одеського бізнесу на користь "сім'ї" Януковича, що саме він стоїть за нещодавніми арештами автомайданівців та "правосеків" у зв'язку з захопленням ківалівського "будиночка Гаррі Поттера".

Навіщо ж команді Саакашвілі, людина з команди Януковича, член "Опозиційного блоку", проти якої одразу ж ополчилася уся одеська патріотична громада? Доволі просту відповідь на це питання дав його безпосередній керівник Георгій Лорткіпанідзе. "Шпильовий володіє інформацією", - сказав він.

Власне, Шпильовий прийшов в одеську владу в якості керівника антикорупційного проекту 368.media, і в ОДА говорили, що співпрацював він саме як журналіст. Сам Шпильовий від ярлика "журналіст" активно відхрещується, бо ніяким журналістом він не є, а його проект (побудований, як натякають одеські ЗМІ, виключно на зливах з прокуратури, де працює його колишній шеф Матіос) - це лише ресурс для політичної діяльності.

Головний же інформаційний скарб Шпильового накопичений ще в роки президента Януковича, коли Шпильовий довго і ретельно займався ревізією Одещини для Адміністрації Януковича. Ще в 2011 році Шпильовий з Матіосом вирушили до Одеси, де старанно "копали" під тодішнього міського голову Сергія Костусєва та губернатора Анатолія Матвійчука (який, до речі, був конкурентом Шпильового на окрузі в 2014 році).

"Функцією Головного контрольно-ревізійного управління Адміністрації президента, в якому я працював, якраз і була перевірка чиновників вищих ешелонів влади. По суті, ми займалися люстрацією чиновників в умовах режиму Януковича. Про мою діяльність можна дізнатися за перевірками роботи Костусєва, Матвійчука. Я займався ревізією їхньої діяльності перед тим, як їх зняли", - хвалився Шпильовий в одному зі своїх передвиборчих інтерв'ю.

Отже, можна не сумніватися, колишній ревізор від Януковича знає про всі одеські оборудки дуже і дуже багато і, звісно, не лише про ті, що стосуються озвучених прізвищ. Інше питання, як ці напрацювання використати? Можна спробувати завдати по корупції в Одесі глобального удару, а можна тримати важливих гравців на гачку та мати певний гешефт.