Чому не треба слухати Кравчука

Перший Президент України Леонід Кравчук зрозумів, чого не вистачає для деокупації українських територій

Чому не треба слухати Кравчука…

За його словами, в Україні і Росії слід відібрати по 5 чоловік, які є моральними авторитетами і ніколи не були замішані в політиці. Саме вони зможуть сісти за стіл переговорів і підготувати план щодо вирішення проблеми Донбасу та Криму.

Тут треба читати все речення  повністю, щоб не пропустити  жодної цінної думки і не спотворити геніального задуму.

"Коли люди говорять - гармати мовчать.  Я пропоную такий варіант. Нехай за стіл переговорів з одного боку сядуть 5 високоморальних росіян, які ніколи не були  замішані в політиці, але є значущими особистостями в країні. Те ж саме і від України.  Разом вони запропонують план вирішення болісних питань, а потім покладуть цей план панам Путіну і Порошенко на їх столи. Нехай ті подивляться і скажуть, хочуть вони це робити чи ні ", - сказав Кравчук. "Потрібно завжди шукати вихід зі становища, не можна через прямолінійність  окремих особистостей втрачати тисячі убитих людей. Не можна слати похоронки матерям, дружинам і дітям. Якщо у них є хоча б крапля людського і гуманного", - зауважив він.

Хотілося б дізнатися критерії авторитетності, за якими перший Президент України пропонує знайти ці дві п'ятірки. Хто це повинен бути? Популярні артисти, ефективні менеджери, досвідчені лікарі, вчителі? Не складно здогадатися, що загальна "авторитетність" може бути лише у перших, в силу публічності  їхніх професії,  інші відомі тільки в своєму середовищі. Скількох російських творців ми чули за останні 3 роки? І як вам?

Припустимо, що навіть вдасться знайти тих, хто не перебував у партіях, не підписував різноманітних колективних листів, не виступав ніколи на політичні теми і  навіть не знаходиться на фінансуванні держави. Припустимо, що авторитетність однієї п'ятірки визнана  п'ятіркою другою.  Далі більше - легітимні влади обох держав дали цим громадським обранцям  відповідні повноваження і погодилися, що визнають вироблений план дій обов'язковим до виконання.

Зрозуміло, що така колективна праця може відбутися лише шляхом згоди на певні  компроміси. І знаєте, що ми отримаємо, якщо раптом вийде? Крим - Росія. Донбас - Україна, але з особливим статусом, амністія "заблукалим" колабораціоністам, негласне (їх там немає) виведення російських військ зі східної України, регіональний статус російської мови…

Чому саме так і буде? Тому, що група з російської сторони навряд чи буде організована повністю зі співчуваючих Україні,  і при цьому ще й визнає за нею статус жертви. Інакше п'ятірка буде виглядати для 86% прихильників Путіна як бригадка найманців  Держдепу.  Якщо ж вона буде з представників кількох ідеологічних течій, то вони поб'ються навіть між собою, не кажучи вже про зіткнення з нашими. Чекати від них результату годі й говорити. Гіпотетична українська група теж не може складатися тільки, наприклад, з націоналістів, або, навпаки проросійських, наприклад, публіцистів. Громадяни обох ідеологічних течій відразу назвуть результат - зрадою і покличуть прихильників на Майдан. З усіма можливими наслідками. Якщо ж в групі ідеологічна мішанина - результату нуль.
І зрештою, де знайти десять компетентних в політиці неполітиків  в країнах, що воюють одна з одною?
Тому  нехай Леонід Макарович няньчиться з онуками, пише мемуари і т.д.  У свої 80 років він заслужив право не претендувати на роль месії, а ми - не аналізувати його "доленосні" ідеї.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme