Чому не шкода "кримського диверсанта" Захтія

Схоже, ФСБ спеціально формує з групи "диверсантів" солянку з українських активістів та ренегатів
Depo.Влада
12 серпня 2016 11:35
ФОТО: depo.ua
Чому не шкода "кримського диверсанта" Захтія
Чому не шкода "кримського диверсанта" Захтія

Бузувірський підхід російських спецслужб при формуванні так званої диверсантської групи став остаточно зрозумілий після оголошення прізвища другого "терориста-диверсанта". Ним виявився такий собі Андрій Захтій. На відміну від першого "диверсанта" 39-річного громадського активіста, колишнього бійця АТО Євгена Панова, Захтій (чи Захтей, а саме так він називав сам себе у соцмережах) – класичний приклад ренегата, який поїхав з України і з нею себе вже не асоціює.

Народившись в Бориславі (тому самому, що сміється) та відучившись у Дрогобицькому державному педагогічному інституті ім. Івана Франка (саме тому що закінчував Дмитро Ярош), він переїхав жити до Росії у підмовсковське Одінцово, де й отримав російське громадянство. Після цього він вирушив у окуповану Євпаторію і почав називати себе кримчанином.

Чому не шкода "кримського диверсанта" Захтія - фото 1

Цікаво, що Захтій працював на будівництві, водночас не гребував іншими видами заробітку. Так, у соцмережах він у відкриту говорив про те, що допомагає вихідцям з України та інших країн пост-совка отримати громадянство Росії. Іншими словами, чоловік не лише поміняв батьківщину, але й закликав змінити її іншим.

Загалом, якщо історія з Пановим та його викраденням з території України – це виклик для української влади, то ситуація з Захтієм кардинально відрізняється. Офіційний Київ може спокійно розвести руками – нам російські громадяни не потрібні.

Чому не шкода "кримського диверсанта" Захтія - фото 2

Водночас стала зрозуміла тактика ФСБ, які призначили диверсанта з числа колишніх українців. Схоже, що зараз напередодні виборів до Держдуми у російському суспільстві формують стан "здорової паніки". Фактично це зводиться до тези, що, мовляв, терористи знаходяться серед вас. І вони можуть бути цілком слов'янської зовнішності. І це – вихідці з України.

Історія з Захтієм може стати серйозним дзвіночком для всієї української діаспори на Росії: скоро для українців, що мігрували до агресивних північно-східних сусідів почнуться тяжкі часи. Серед них будуть вишукувати терористів, злочинців, щоб Кисельов міг потім сказали "ваті": всі біди в Росії - від хохлів…

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада