Чому не шкода "кримського диверсанта" Захтія

Схоже, ФСБ спеціально формує з групи "диверсантів" солянку з українських активістів та ренегатів
Чому не шкода "кримського диверсанта" Захтія
Чому не шкода "кримського диверсанта" Захтія

Бузувірський підхід російських спецслужб при формуванні так званої диверсантської групи став остаточно зрозумілий після оголошення прізвища другого "терориста-диверсанта". Ним виявився такий собі Андрій Захтій. На відміну від першого "диверсанта" 39-річного громадського активіста, колишнього бійця АТО Євгена Панова, Захтій (чи Захтей, а саме так він називав сам себе у соцмережах) – класичний приклад ренегата, який поїхав з України і з нею себе вже не асоціює.

Народившись в Бориславі (тому самому, що сміється) та відучившись у Дрогобицькому державному педагогічному інституті ім. Івана Франка (саме тому що закінчував Дмитро Ярош), він переїхав жити до Росії у підмовсковське Одінцово, де й отримав російське громадянство. Після цього він вирушив у окуповану Євпаторію і почав називати себе кримчанином.

Чому не шкода "кримського диверсанта" Захтія - фото 1

Цікаво, що Захтій працював на будівництві, водночас не гребував іншими видами заробітку. Так, у соцмережах він у відкриту говорив про те, що допомагає вихідцям з України та інших країн пост-совка отримати громадянство Росії. Іншими словами, чоловік не лише поміняв батьківщину, але й закликав змінити її іншим.

Загалом, якщо історія з Пановим та його викраденням з території України – це виклик для української влади, то ситуація з Захтієм кардинально відрізняється. Офіційний Київ може спокійно розвести руками – нам російські громадяни не потрібні.

Чому не шкода "кримського диверсанта" Захтія - фото 2

Водночас стала зрозуміла тактика ФСБ, які призначили диверсанта з числа колишніх українців. Схоже, що зараз напередодні виборів до Держдуми у російському суспільстві формують стан "здорової паніки". Фактично це зводиться до тези, що, мовляв, терористи знаходяться серед вас. І вони можуть бути цілком слов'янської зовнішності. І це – вихідці з України.

Історія з Захтієм може стати серйозним дзвіночком для всієї української діаспори на Росії: скоро для українців, що мігрували до агресивних північно-східних сусідів почнуться тяжкі часи. Серед них будуть вишукувати терористів, злочинців, щоб Кисельов міг потім сказали "ваті": всі біди в Росії - від хохлів…

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада