Чому насправді Коломойський закрив "Квартал 95"

Найбільше від рішення Коломойського не випустити в ефір "Вечірній квартал" програє, як це не парадоксально, Президент. А виграє "Вечірній квартал"
Depo.Влада
8 листопада 2015 10:12
ФОТО: depo.ua
Чому насправді Коломойський закрив "Квартал 95"
Чому насправді Коломойський закрив "Квартал 95"

1. "Вечірній квартал" – це один з найкращих і найвдаліших політичних проектів в країні. Свого часу, "Квартал" плідно працював на Тимошенко, потім на Хорошковського і, останнім часом, на Коломойського і проти Порошенка (давайте згадаємо знаменитий ролик із Зеленським). "Квартал" за ці 10 років змінив ряд телеканалів, але, на відміну від Шустера, до нього не прилипло негативне відношення великої маси людей. Чому? Та тому, що їхні жарти завжди були набагато тоншими ніж політична мімікрія Шустера.

2. Мало хто знає, але останнім часом стосунки "Кварталу" і "плюсів" були доволі складними. Але вони змушені були "терпіти" один одного, бо "Квартал" утримував високі рейтинги плюсів (був одним із стовпів, на яких тримався рейтинг), а "Квартал" був зв'язаний контрактом і тим, що на сьогодні навряд чи є якийсь канал, який готовий був би стільки платити і стільки дозволяти.

3. Я впевнений, що найближчим часом ми дізнаємося, що у програмі, яка не вийшла, були якісь жарти про Корбана, і це, ніби то, стало причиною зупинки проекту. Проте, в масовій свідомості буде закладено інший міф – Коломойський і Порошенко домовилися не випускати програму. І взагалі про щось домовилися. А тому випустили Корбана, тому БПП підтримає Одарича і т.д. І лише невелика частина політикуму розумітиме, що ніяких подібних домовленостей нема і бути не може. Вони – вороги, не опереткові, а реальні.

4. Коломойський зіграв свою традиційну волюнтаристську гру. Так само, свого часу закривалася "Газета по-київськи", так само закривався Шустер. Коломойський – гравець великого рівня, і він прекрасно розуміє, що можна пожертвувати двома пунктами рейтингу "плюсів" заради більшої, переспективнішої вигоди. Зараз йому потрібно виграти час заради збереження Приватбанку. Перший крок до цього – два місяці домашнього арешту Корбана. Другий крок – зняти "Вечірній квартал" з ефіру. Коломойський прекрасно розуміє, що в масовій свідомості саме він, Коломойський, буде жертвою цензури. У масовій свідомості буде закладено думку, яку будуть нав'язувати ЗМІ самого Коломойського, що його змусили закрити "Квартал". І при цьому мало хто задумається над питанням, а чи міг Коломойський попросити "Квартал" дещо розслабитися і менше мочити Президента. Відповідь дуже проста – звичайно міг і мав всі можливості зробити так, щоб "Квартал" дослухався до його думки. Але чомусь пішов найбільш радикальним шляхом, який найбільше вдарить саме по Порошенку.

5. Закриття "Кварталу" – це не тільки бажання виграти час. Закриття кварталу – це спроба укріпити в масовій свідомості думку, що головна жертва режиму – сам Коломойський. У майбутній війні за Приват, цей образ найбільш вигідний для Коломойського.