Чому Хавич з "ватниками" не втечуть до Росії за дармовими паспортами

В Україні вистачає громадян, які люблять Путіна. Але жахати нас масовою втечею цих громадян до Росії - повний абсурд

Depo.Влада
21 березня 2017 12:00
ФОТО: depo.ua

Інертність силових органів, які чомусь уперто не реагують на проросійські провокації призвела до закономірного результату: місцеві активісти почали діяти за принципом суда Лінча. Вчора сталася історія з громадським затриманням у Чернівцях Олега Хавича – відомого буковинського "автономіста", який намагався провести у місті "круглий стіл національних меншин". Місцеві АТОшники дізналися про цей захід, витягли Хавича на вулицю та трохи пом'яли йому боки. Після цього – передали його поліції. Поліція відправила цього пана до лікарні нібито через напад якоїсь хвороби.

Варто зазначити, що прізвище Хавича фігурувало у документах зі зламаної пошти помічника президента Росії Путіна Владислава Суркова. Поряд з іншими одіозними політологами, журналістами і редакторами, він значився в списку "нестатусних ефективних персоналій". Чого варто очікувати далі? Або Хавич піде шляхом ще одного "мученика" Руслана Коцаби: посидить півроку в СІЗО, після чого вийде на волю. В гіршому випадку – для суспільства – за пару днів про цю історію забудуть, а "автономіст", відлежавшись у лікарні, знову візьметься за старе…

У цьому контексті варто звернути увагу на інформаційну хвилю, підняту "ватними" ЗМІ, через очікування відносно швидкого ухвалення Держдумою Росії закону про можливість отримання російського громадянства "за правом почви". Головний меседж зводиться до того, що величезна кількість громадян України готова скористатися цим законом для того, щоб поїхати жити до Росії на ПМП. Цей посил робиться у зв'язку з очікуваною ухвалою в Україні закону про заборону подвійного громадянства. Мовляв, це стане каталізатором для масового "ісхода"…

Та чи так все страшно, і чи варто чекати, що на Росію поїдуть мільйони українців? Напевно, ні. У нас в Україні є купка людей, яких може й варто було б відправити на Росію. Але можна не сумніватися, що такі персонажі, як згаданий вище Хавич, не поїдуть з Україну ні за які гроші. Вони у путінській федерації не потрібні.

Загалом, історія з громадянством "за правом почви" дуже нагадує ситуацію з "визнанням" Росією "паспортів" "Л-ДНР". Було піднято стільки галасу, аж поки не виявилося, що "лугандони" все рівно не будуть там своїми і матимуть права на рівні таджиків чи узбеків. Тобто, 90 днів побув – і додому. Ніхто з наших "ватників" не захоче такого російського щастя.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада