Чому Наливайченку має бути соромно за його шоу з ГРУ

Влаштований Службою безпеки України показушний брифінг після затримання двох російських ГРУшників продемонстрував швидше не ефективність спецслужби, а її провали
Depo.Влада
21 травня 2015 14:20
ФОТО: depo.ua
Чому Наливайченку має бути соромно за його шоу з ГРУ
Чому Наливайченку має бути соромно за його шоу з ГРУ

Сьогодні СБУ нарешті влаштувала великий і добре підготовлений брифінг присвячений діяльності диверсійно-розвідувальних груп Росії на території України.

В СБУ яскраво презентували докази участі кадрових російських військових у війні на боці самопроголошених терористичних республік. Найважливішими доказами, як і очікувалося, стали свідчення полонених російських спецпризначенців капітана Євгена Єрофеєва та сержанта Олександра Александрова.

Чому Наливайченку має бути соромно за його шоу з ГРУ  - фото 1

Українському суспільству було продемонстровано список закинутих на Донбас російських ГРУшників з іменами та фото, їхню зброю та форму, докази їхньої терористичної діяльності та навіть карту "пригод" російських спецпризначенців в українському тилу.

Чому Наливайченку має бути соромно за його шоу з ГРУ  - фото 2

Все це виглядало досить ефектно і, за задумом Валентина Наливайченка, мало б продемонструвати українцям, як ефективно працює контррозвідка СБУ, виловлюючи ворожих диверсантів та оберігаючи спокійний сон українців. Але відчуття після брифінгу залишаються малоприємними, адже двоє зловлених росіян - це, за великим рахунком, і весь успіх служби Наливайченка. Та й тих схопили не орли контррозвідки, а звичайні українські військові 92-ї харківської бригади.

Насправді ж, пишатися Наливайченку особливо нічим. Списки диверсійної бригади Єрофеєва з фотографіями з мобільних телефонів полонених та соцмереж - не особливе досягнення. Тим більше, що група одразу ж після полону Єрофеєва з Александровим отримала наказ повертатися в Росію. Доказів же російської військової присутності на Донбасі було і без двох диверсантів-невдах більш ніж достатньо. За великим рахунком, сумнівів щодо російської участі у війні уже давно немає не лише у українців та європейців, а й і в самих росіян.

В той же час кожна червона цяточка на мапі диверсійної діяльності групи Єрофєєва - це не гордість СБУ, а її ганьба. Адже завдання контррозвідки не отримувати свідчення полонених диверсантів, а попереджувати їхню діяльність. І якщо Єрофєєв зі своїми хлопцями вільно гуляв контрольованою українськими військовими територією, як це показано на карті, то наша контррозвідка вочевидь має дуже багато проблем. Адже ніхто не гарантує, що прямо зараз під Щастям чи Артемівськом не сидить в засідці якийсь інший Єрофеєв.

Отже, Наливайченку замість влаштовування пафосних презентацій варто було б викликати на килим начальника контррозвідки і поцікавитися, чим той взагалі займається, якщо диверсанти гуляють по Донбасу, як їм заманеться.

А якщо вже Наливайченко вирішив хвалитися, то демонструвати журналістам треба не колекцію фоток російських окупантів, а знищених або ж полонених терористів. А поки таких в активі контррозвідників небагато, то краще, як те й вимагається від розвідників, робити свою справу без непотрібного галасу.

Читайте також: СБУ показала бійців бригади ГРУшників, що воюють в Україні (СПИСОК, ФОТО, ІНФОГРАФІКА)