Роспропаганда ліпить з "кривавого пастора" ядерного "маніяка"

Вчора російські ЗМІ повідомили, що секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов записав Україну в терористичні держави найгіршого штибу.
Depo.Влада
10 квітня 2015 17:00
ФОТО: depo.ua
Роспропаганда ліпить з "кривавого пастора" ядерного "маніяка"
Роспропаганда ліпить з "кривавого пастора" ядерного "маніяка"

Принаймні, за їх інформацією, відповідаючи на запитання журналістів про те, чи могла б Україна створити так звану "брудну" атомну бомбу, він, за даними російських ЗМІ, відповів: "Ми будемо використовувати всі наявні у нас ресурси, в тому числі для створення ефективної зброї". Він буцімто підкреслив, що для України головне, щоб зброя була ефективною. "Яка вона там: брудна або чиста, - це вже окреме технологічне питання", - ніби то додав Турчинов.

Для розуміння ситуації - що таке "брудна бомба". Це, як правило, контейнер з радіоактивним ізотопом, який розповсюджується на значну територію вибухом звичайного боєприпасу чи розсіюванням. Ядерна реакція з виділенням енергії не відбувається.

На даний момент жодна з армій світу не використовує "брудних бомб". Причина - очевидна. Така бомба, на відміну від "класичної" ядерної чи термоядерної зброї, не дає негайного вражаючого ефекту (колосальної ударної хвилі, світлового випромінювання, електромагнітного імпульсу і т.д.). А тому є малокорисною в якості бойової зброї. Були тільки певні ідеї зробити "брудну термоядерну бомбу", в якій звичайний кобальт, під дією термоядерного вибуху у верхніх шарах атмосфери перетворюється на радіоактивний ізотоп і розсіюється на гігантські відстані. Від неї відмовилися, оскільки шанс стерилізувати всю планету виявився надто великим.

В результаті використання потужної "брудної бомби" може трапитись масштабне радіаційне зараження ґрунту, води та повітря. "Брудна бомба" може спричинити масові випадки променевої хвороби серед населення. Очищення території може зайняти тривалий час. Вплив іонізуючого випромінювання може призвести до появи мутацій у потомства. Тому гіпотетичні плани використати подібну зброю мають тільки ті групи чи організації, які хочуть організувати Апокаліпсис - але не мають технологічної можливості зробити "традиційну" ядерну бомбу.

Тому "брудну бомбу" абсолютно чітко асоціюють з терористами - і більше ні з ким. Своєю заявою - якщо, звичайно, вона була зроблена - Олександр Турчинов фактично вніс всю країну у цей список - на радість російській пропаганді. З простої причини - він, скоріше за все, не знав, що таке "брудна бомба", але зізнатись у цьому не хотів.
Натомість якщо подібної заяви не було, і ми маємо до справи з черговим "розіп'ятим хлопчиком", чи то радше "кривавим Пастором" - дивує тривала мовчанка з боку посадовця. Адже звинуватили його в терористичних мотивах не Гіркін чи Моторола. Це зробили провідні російські ЗМІ - включно з РІА Новости. Інформація з яких рано чи пізно просочиться і в англомовне середовище. Ефект від цього уявити можна - але не хочеться. В будь-якому разі, пауза в цій ситуації якось затягнулася.