Навіщо Мосійчук та Семенченко лізуть битися за "Торнадо"

Бійці "Торнадо", яких звинувачують у зґвалтуванні та вбивстві, несподівано опинилися під захистом народних депутатів, на яких самих висять кримінальні справи
Depo.Влада
3 серпня 2016 18:00
ФОТО: depo.ua
Навіщо Мосійчук та Семенченко лізуть битися за "Торнадо"
Навіщо Мосійчук та Семенченко лізуть битися за "Торнадо"

Те, що влаштували "торнадівці" під Оболонським судом Києва можна охарактеризувати як торнадо. Димові шашки, сльозогіний газ, бійки з правоохоронцями – все це в купі з заявами та нацьковуванням з боку групки народних депутатів, які несподівано виявилися головними захисниками бійців розформованої роти МВС. Мова йде про Ігоря Мосійчука, Андрія Лозового та Семена Семенченка, які усіляко світилися на телекамери, роздаючи наліво-направо коментарі.  

Втім, шоу продовжувалося й усередині зали. Там, обвинувачувані бійці батальйону "Торнадо" під час судового засідання обливали прокурорів та залу сечею. Варто зауважити, що згідно з матеріалами слідства, затримані – серед яких екс-заступник голови роти Микола Цукур, зґвалтували і вбили чоловіка, знімаючи при цьому процес на відео. Власне поведінка самих екс-правоохоронців під стінами і в стінах суду наводить на думки, що нема диму без вогню.

Поява депутатського десанту автоматично політизувала абсолютно кримінальний процес. Втім, навіщо це депутатам? Розмови про братерство та бойових товаришів – це розмови для наївних. Тут явно є більш серйозні причини для такої несподіваної допомоги.

Справа в тому, що згадана вище трійця депутатів як і "торнадівці" висять на кримінальному гачку. Так, Ігор Мосійчук вже позбавлявся депутатської недоторканності, і тільки рішення суду про порушення процедури поки дає йому змогу лишатися на свободі. Втім, генпрокурор Юрій Луценко буквально одразу після обрання на посаду заявив про те, що направить повторне звернення до Верховної Ради щодо позбавлення Мосійчука імунітету. Не виключено, що це може статися вже за місяць, коли Верховна Рада повернеться з відпустки.

Щонайменше по трьом епізодам проходить Андрій Лозовий, якого "підозрюють у вчиненні низки кримінальних правопорушень проти основ національної безпеки України, громадського порядку, авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування та правосуддя у період з грудня 2014 по липень 2015 року". Мова йде про насильство над суддею у Маріуполі у грудні 2014 року, "хуліганські дії" у приміщенні Коцюбинської селищної ради у квітні 2015 року. Третій епізод стосувався подій у липні 2015 року в приміщенні Зарічненського відділу УМВ в Рівненській області. Тоді згідно з документами, "Лозовой вчинив опір працівнику правоохоронного органу під час виконання ним службових обов'язків та перешкоджання законній діяльності ЗСУ в особливий період".

Що ж до Семенченка то по ньому у військовій прокуратурі теж дещо лежить. Зокрема, мова йде про незаконне позбавлення волі, перевищення службових повноважень, службове підроблення, використання підроблених документів.

Звісно, винуватість панів депутатів мають визначати виключно суди. В той же час скидається, що Моійчук, Лозовий та Семенченко вирішили не лише зайвий раз попіаритися перед протестним електоратом в час традиційного політичного межсезоння, а ще й отримати певний іміджевий запобіжник від можливого кримінального переслідування.

Восени, коли депутати знову зберуться у залі і питання позбавлення недоторканності знову зможе бути внесено до порядку денного, будь-який натяк на кримінальні правопорушення когось з цієї трійці буде одразу інтерпретована як політичний тиск на борців за справедливість та захисників скривджених системою бійців-добровольців.

Справа "Торнадо", що починалася виключно як кримінальна, наразі уже настільки політизована, що про вбивства чи зґвалтування ніхто і не згадує, коли бачить по телевізору яскраву бійку чоловіків у камуфляжі. А тому у громадській свідомості в історії з "Торнадо" все не так вже й однозначно. Чим й користуються семенченки-мосійчукі-лозові… 

Тим часом справу "Торнадо" відклали до 9 серпня. Можна не сумніватися до цього часу трійко нардепів підготують нове яскраве телешоу.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада