Чому маленькі фракції коаліції почали демарші

Читаю в "Фейсбуку" гнівні пости про те, що Верховна Рада зовсім обнагліла і завтра не збереться на позачергову сесію
Depo.Влада
8 липня 2015 09:25
ФОТО: depo.ua
Чому маленькі фракції коаліції почали демарші
Чому маленькі фракції коаліції почали демарші

Справді, мабуть, про цю сесію не треба було і говорити, але якщо розібратися - нічого важливого, суперважливого чи тим більше страшного не відбулося.

Що насправді відбулося, так це довга розмова лідерів фракцій, частина з яких вийшла на мову ультиматумів. І це найгірше з того, що відбулося вчора.

Чому з'явилася мова ультиматумів? Та тому, що скоро місцеві вибори. А дві фракції коаліції хочуть дострокових парламентських виборів.

Я розумію, що зараз багато людей почне писати, що депутати ні чорта не роблять і тільки сваряться. Але я прошу всіх, перш ніж це писати включати голову і думати про причини, і, що не менш важливо, про наслідки цих сварок.

Головна мета всіх цих сварок, на жаль, не вирішення проблем, а прискорення виборів. При всій повазі до Тимошенко, я на 1000% впевнений, що якби вона була зараз прем'єром, вона б не вимагала порушити домовленості з МВФ і терміново проіндексувати соцвиплати. Вона б говорила, що треба трохи потерпіти і восени провела б цю індексацію. Що, між іншим, і зробить уряд.

При всій повазі до радикалів чи "Самопомочі" - питання існування блоків партій на виборах не є тим принциповим питанням, через яке треба вставати в позу. Чому вони встали в позу? Та тому, що одна із крупних парламентських партій бачить свою кампанію через призму блокування з іншими політсилами. І виборець тут ні до чого.

В цілому, можна багато про це говорити, але треба зазначити лише одне - наступного тижня по більшості питань буде досягнуто компроміс. Але осад у людей залишиться. Ну, а ті, хто займаються виборами, прекрасно знають, що половина успіху - це правильна маніпуляція осадом. І зараз всі ці демарші, ультиматуми і сварки - не більше, як формування правильного політичного осаду в душах виборців.