ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Звідки Ляшко та Тимошенко висмоктали меморандум з МВФ

Висмоктана з пальця історія про нібито підписаний меморандумом з МВФ в чергове продемонструвала готовність деяких політиків піаритися на всьому чому завгодно
Depo.Влада
31 травня 2016 14:15
ФОТО: depo.ua
Звідки Ляшко та Тимошенко висмоктали меморандум з МВФ
Звідки Ляшко та Тимошенко висмоктали меморандум з МВФ

Останнім часом в українському політикумі фейкові скандали стають все більш регулярними. Втім, на жаль, ніхто не несе за них жодної відповідальності. Показовою стала історія з неіснуючим в природі меморандумом з МВФ, яку розкрутили Юлія Тимошенко та Олег Ляшко. Учора ця пара політиків, яка останнім часом почала діяти дуже синхронно, стала напирати на те, що в даному секретному документі президент та прем`єр беруть на себе зобов`язання скасувати мораторій на продаж сільськогосподарських земель, пільг для сільгоспвиробників, підвищення роздрібних цін на природній газ, скорочення мережі освітніх та лікувальних закладів тощо. "Це реально страшно...", - пафосно заявила Тимошенко. В результаті, Тимошенко и Ляшко стали вимагати оприлюднення даного документу.

Втім, вся ця історія виявилася однією суцільною брехнею. Жодного документу, про який так страхітливо розповідали політики, не існує в природі. Досить різко на цю заяву відреагували у Кабміні. Зокрема, у Міністерстві фінансів назвали відповідні заяви популістичними. "У черговий раз популістами робляться спроби зірвати переговори України з Міжнародним Валютним Фондом, використовуючи різні методи, щоб загострити соціально-політичну ситуацію в країні. Цього разу – це публікація так званого "тесту Меморандуму МВФ", - говориться у заяві. Аналогічну заяву озвучив і голова уряду Володимир Гройсман. "Я заявляю, що кінцевого тексту меморандуму з МВФ не існує і цей документ є фейковим", - написав він у "Твіттері".

Попри це вже наступного дня під час ранкового засідання ВР Тимошенко та Ляшко не те що не вибачилися, але навпаки продовжили з трибуни розповідати про договір з МВФ. Вочевидь, проблема полягає у тому, що відступати їм вже особливо нікуди: визнавати себе брехунами ані Тимошенко, ані Ляшко не бажають. Втім, голова Верховної Ради Андрій Парубій прямо в парламентській залі дорікнув їм у брехні. "Вчора відбулася спільна нарада усіх голів фракцій, президента і уряду. Було заявлено, що цього документу, до якого апелюють голови фракцій не існує. Я просто хотів би закликати, щоб голови фракцій опиралися на факти, які існують, і не вводили громадян в оману", - сказав Парубій.

В результаті, попри серйозний публічний скандал, якого домоглися Тимошенко та Ляшко, операція "Меморандум з МВФ" наразі провалена, а апологети "зради" знову залишилися без видовищ. Що ж до нового політичного союзу Тимошенко-Ляшко, то стає очевидним, що їхнє завдання, спущене, як подейкують в кулуарах, спонсорами (зокрема, називають всюдисущого Сергія Льовочкіна) полягає у тому, щоб розхитати ситуацію на соціальному ґрунті. Поки що це завершилося невдачею.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада