Як Луценко може повторити казус Онищенка

Чергове, сьоме подання на зняття депутатської недоторканності, яке анонсував генеральний прокурор, ризикує завершитися фіаско

Як Луценко може повторити казус Онищенка…

Днями генпрокурор Юрій Луценко на одному з ефірів заявив, що має намір восени внести подання на зняття недоторканності з депутата Верховної Ради в справі про закупівлю бурових установок за завищеними цінами. Прізвище нардепа керівник ГПУ не повідомив. Дехто з експертів припустив, що йдеться про голову фракції "Опоблоку" Юрія Бойка. Утім, особливого резону робити з Бойка політичного мученика у Луценка немає. До того ж, пізніше у ЗМІ просочилася інформація про те, що нардепом, з якого проситимуть зняти недоторканність, може бути інший представник "Опозиційного блоку", Євген Бакулін.

Варто зазначити, що представник групи "газовиків" Бакулін двічі (у 2007 році та з 2010 по 2014 рік) очолював НАК "Нафтогаз України". Попри це, він особливо ніде не світився. На світло його витягли лише в березні 2014 року. Співробітники Міністерства внутрішніх справ затримали голову правління "Нафтогазу України" Євгена Бакуліна – у рамках розслідування корупційних схем у газовій галузі. Справа знаходилася на особистому контролі міністра Арсена Авакова. "Лише за трьома епізодами дій злочинної групи, які розслідує слідче управління МВС, сума збитку державі оцінюється в суму близько чотирьох мільярдів доларів! І це далеко не повний перелік сумнівних схем і операцій, що потрапили під увагу наших слідчих", – розповідав тоді глава МВС.

Спочатку Бакуліну була призначена найбільша сума застави в історії української Феміди – 1,5 млрд грн. Однак, вже за місяць "улюблений" суд усіх українських посадовців – Печерський районний, постановив: звільнити Євгена Бакуліна з-під варти під заставу у 9,987 млн грн. Що і було зроблено.

Хто допоміг Бакуліну розпетляти дану ситуацію? Цілком очевидно, що мова йде про його соратників-компаньйонів з групи "газовиків" - Сергія Льовочкіна, Дмитра Фірташа і згаданого вище Юрія Бойка. Після скандального звільнення МВС збиралось подавати апеляцію. Проте, вже у вересні Генеральна прокуратура закрила справу проти Бакуліна, а вже в жовтні він взяв участь у парламентських виборах, здобувши перемогу на одномандатному окрузі № 106 у Сєвєродонецьку, що на Луганщині, сховавшись за депутатську недоторканість. Згадали про нього, схоже, лише зараз.

Цікаво, що у "газових" справах фігурував колишній заступник голови правління НАК "Нафтогаз України" Олександр Кацуба, якого випустили з СІЗО в рамках угоди зі слідством дав свідчення про своє членство в організованому злочинному угрупованні та вищих членах мафії. Що саме розповів Кацуба слідчим, і чи стало це каталізатором для заяви Луценка, буде зрозуміло згодом. Але загалом, відпускати людину, яка напідписувала документів на сотні мільйонів гривень, видається якось занадто гуманно…

Цікаве й інше – чи не боїться генпрокурор, що вся ця пафосна історія з позбавленням депутатської недоторканності з Бакуліна завершиться фіаско? По-перше, можна очікувати, що одночасно з реальними діями проти екс-голови "Нафтогазу" на голову Луценка посипляться інформаційні удари з боку ЗМІ, підконтрольних Льовочкіну.

По-друге, не варто забувати, що Бакулін давно не ходить у Верховну Раду і, за деякими даними, майже не буває в Україні. З огляду на це, у разі якщо Луценку все ж таки вдасться довести цю справу до парламентської зали, то дуже високою є ймовірність втечі Бакуліна за кордон. В результаті, Верховна Рада хоч і дасть згоду на зняття недоторканності, але все це відбудеться за схемою, яка трапилася під час зняття недоторканності з нардепа Олександра Онищенка: голосування відбудеться, коли фігуранта справи вже не буде в країні.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme