На власні граблі: Головні антикорупційні досягнення "квартиранта" Лещенка

Після мало не 15 років розслідувань корупційних дій з боку можновладців Сергій Лещенко підірвався на власній міні

Дмитро Писарчук

Історія з купівлею нардепом Сергієм Лещенком квартири площею майже 200 квадратів в самісінькому центрі Києва за 300 тисяч доларів (а, скоріш за все, це занижена ціна) стала його першим серйозним публічним корупційним скандалом. Це при тому, що він у політиці, хоч і в якості журналіста – з 2000 року. Його розслідування на сайті "Українська правда" призводили до серйозних тектонічних процесів в українському політикуму.

Всеукраїнську популярність Лещенку принесла серія матеріалів про "сина бога" Андрія Ющенка у липні 2005 року, яка фактично стала початком кінця Віктора Андрійовича. Зокрема, виявилося, що Андрій Ющенко пересувається Києвом на BMW M6, яка на той час коштувала 800 тисяч гривень. Якось в порівнянні з 7,5 мільйонами, що заплатив днями сам Сергій Лещенко за свою квартиру, ця сума видається не такою вже й космічною…   

За часів Януковича Лещенко став відомий як один з відкривачів Межигір’я. У квітні 2012 року він опублікував фотографії з резиденції Януковича. Тоді це теж викликало шок у суспільства, яке побачила дуже круті інтер'єри, у яких живе президент. В результаті після втечі Януковича Межигір'я так і залишилося символом несмаку.

За часів Януковича Лещенко також зайнявся темою Павла Лазаренка, випустивши у 2013 році книгу "Американська сага Павла Лазаренка". У цій книзі Лещенко також добряче пройшовся по Юлії Тимошенко, що на той момент знаходилася у харківській в'язниці. Тоді дехто припускав, що такий наїзд на Тимошенко (Лещенко виставляв частини книги на "УП") обумовлений бажанням влади обґрунтувати її посадку.

Ще раз Лещенко "зробив" Тимошенко вже після Майдану, коли в квітні 2014 року в його руках опинився проект договору про сумнозвісну "Ширку" - співробітництво Юлії Тимошенко та Віктора Януковича зразка 2009 року, у якому йшлося про розподіл влади в країні між цими політиками до на 20 років. Це стало одним з аргументів для того, щоб на наступних президентських виборах перемогу святкував Петро Порошенко, а не Юлія Володимирівна.  

Починаючи з 2015 року Лещенко зайнявся "сірим кардиналом" Арсенія Яценюка Миколою Мартиненком, звинувачуючи його в корупції. В результаті, у грудні 2015 року Мартиненко добровільно склав депутатський мандат. Щоправда, справа зависла у НАБУ, які все ніяк не можуть її довести до ладу. Водночас у ЗМІ неодноразово писалося про нібито замовлення проти Мартиненка з боку донедавна російського, а нині українського олігарха Костянтина Григоришина.   

До речі, попри отримання восени 2014 року депутатського мандату Сергій Лещенко продовжував писати і статті. І згадував про майнові питання різних політиків. Зокрема, у січні цього року "вистрілив" матеріал про так званий "кооператив "Лазурка" - вілли Сергія Львочкіна та Дмитра Фірташа на Лазурному побережжі Франції.

Головний месседж Лещенка у його статтях переважно стосувався морально-етичних аспектів. Мовляв, бачите, як жирують можновладці, які у своїх деклараціях показують нулі? Втім, історія з купівлею величезної квартири на вулиці Франка, що в центрі столиці – це серйозний удар по Лещенку. Фактично він зараз наступив на ті ж граблі, про які розповідав щодо інших.

Чи вдасться Лещенку втриматися на плаву, сказати складно. Справа в тому, що падіння вийшло аж занадто стрімким. А всі його пояснення видаються більшості громадськості абсолютно неправдоподібними…

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Влада