На власні граблі: Головні антикорупційні досягнення "квартиранта" Лещенка

Після мало не 15 років розслідувань корупційних дій з боку можновладців Сергій Лещенко підірвався на власній міні
Depo.Влада
7 вересня 2016 15:15
ФОТО: depo.ua
На власні граблі: Головні антикорупційні досягнення "квартиранта" Лещенка
На власні граблі: Головні антикорупційні досягнення "квартиранта" Лещенка

Історія з купівлею нардепом Сергієм Лещенком квартири площею майже 200 квадратів в самісінькому центрі Києва за 300 тисяч доларів (а, скоріш за все, це занижена ціна) стала його першим серйозним публічним корупційним скандалом. Це при тому, що він у політиці, хоч і в якості журналіста – з 2000 року. Його розслідування на сайті "Українська правда" призводили до серйозних тектонічних процесів в українському політикуму.

Всеукраїнську популярність Лещенку принесла серія матеріалів про "сина бога" Андрія Ющенка у липні 2005 року, яка фактично стала початком кінця Віктора Андрійовича. Зокрема, виявилося, що Андрій Ющенко пересувається Києвом на BMW M6, яка на той час коштувала 800 тисяч гривень. Якось в порівнянні з 7,5 мільйонами, що заплатив днями сам Сергій Лещенко за свою квартиру, ця сума видається не такою вже й космічною…   

На власні граблі: Головні антикорупційні досягнення "квартиранта" Лещенка - фото 1

За часів Януковича Лещенко став відомий як один з відкривачів Межигір’я. У квітні 2012 року він опублікував фотографії з резиденції Януковича. Тоді це теж викликало шок у суспільства, яке побачила дуже круті інтер'єри, у яких живе президент. В результаті після втечі Януковича Межигір'я так і залишилося символом несмаку.

За часів Януковича Лещенко також зайнявся темою Павла Лазаренка, випустивши у 2013 році книгу "Американська сага Павла Лазаренка". У цій книзі Лещенко також добряче пройшовся по Юлії Тимошенко, що на той момент знаходилася у харківській в'язниці. Тоді дехто припускав, що такий наїзд на Тимошенко (Лещенко виставляв частини книги на "УП") обумовлений бажанням влади обґрунтувати її посадку.

На власні граблі: Головні антикорупційні досягнення "квартиранта" Лещенка - фото 2

Ще раз Лещенко "зробив" Тимошенко вже після Майдану, коли в квітні 2014 року в його руках опинився проект договору про сумнозвісну "Ширку" - співробітництво Юлії Тимошенко та Віктора Януковича зразка 2009 року, у якому йшлося про розподіл влади в країні між цими політиками до на 20 років. Це стало одним з аргументів для того, щоб на наступних президентських виборах перемогу святкував Петро Порошенко, а не Юлія Володимирівна.  

На власні граблі: Головні антикорупційні досягнення "квартиранта" Лещенка - фото 3

Починаючи з 2015 року Лещенко зайнявся "сірим кардиналом" Арсенія Яценюка Миколою Мартиненком, звинувачуючи його в корупції. В результаті, у грудні 2015 року Мартиненко добровільно склав депутатський мандат. Щоправда, справа зависла у НАБУ, які все ніяк не можуть її довести до ладу. Водночас у ЗМІ неодноразово писалося про нібито замовлення проти Мартиненка з боку донедавна російського, а нині українського олігарха Костянтина Григоришина.   

На власні граблі: Головні антикорупційні досягнення "квартиранта" Лещенка - фото 4

До речі, попри отримання восени 2014 року депутатського мандату Сергій Лещенко продовжував писати і статті. І згадував про майнові питання різних політиків. Зокрема, у січні цього року "вистрілив" матеріал про так званий "кооператив "Лазурка" - вілли Сергія Львочкіна та Дмитра Фірташа на Лазурному побережжі Франції.

Головний месседж Лещенка у його статтях переважно стосувався морально-етичних аспектів. Мовляв, бачите, як жирують можновладці, які у своїх деклараціях показують нулі? Втім, історія з купівлею величезної квартири на вулиці Франка, що в центрі столиці – це серйозний удар по Лещенку. Фактично він зараз наступив на ті ж граблі, про які розповідав щодо інших.

Чи вдасться Лещенку втриматися на плаву, сказати складно. Справа в тому, що падіння вийшло аж занадто стрімким. А всі його пояснення видаються більшості громадськості абсолютно неправдоподібними…

 

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада