Чому Лещенко переживає за життя "шістки" Ахметова

Судячи з риторики Сергія Лещенка, він і справді вважає себе головним вигодонабувачем у скандалі з "чорною касою" Партії регіонів

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Чому Лещенко переживає за життя "шістки"…

Історія з тіньовою бухгалтерією Партії регіонів спричинила серйозні політичні наслідки. І якщо в Україні і так всі здогадувалися про те, що режим Януковича спонсорував мало не всю тодішню опозицію, то в США історія з багатомільйонними виплатами голові передвиборчого штабу кандидата в президенти Дональда Трампа Полу Манафорту призвела до серйозного скандалу. В результаті, Манафорт злетів з займаної посади.

Втім, на українському рівні ця історія теж отримує продовження: її активно рухає нардеп Сергій Лещенко, який нещодавно заявив про свої президентські амбіції, і тепер вочевидь використовує цю тему для власного піару. Аби продемонструвати свій державницький погляд на ситуацію Лещенко вже почав розповідати про необхідність захисту з боку держави екс-нардепа від Партії регіонів Віталія Калюжного.

"В історії тіньової бухгалтерії Партії регіонів є ключовий свідок. Впевнений, його життя в небезпеці. Саме його підпис стоїть при отриманні грошей на найризикованіші "проекти" - підкуп депутатів і чиновників, виплати Манафорту і партії "Свобода", - зазначив Лещенко у інтерв’ю одному з телеканалів. За його словами, Калюжний був одночасно "хлопчиком на побігеньках" у Бориса Колесникова і главою одного з найпрестижніших комітетів в парламенті  - з міжнародних справ. "З моменту, коли Калюжний втратив мандат депутата в кінці 2014 року, про нього ні слуху, ні духу. Тому я б радив якнайшвидше знайти Калюжного і взяти його під охорону - від його свідчень залежить кар'єра десятків політиків не тільки в Україні, але навіть у США", - вважає Лещенко.

Тут варто більш детально розповісти про постать Віталія Калюжного. Нардеп трьох скликань (з 2006 по 2014 рік) від Партії регіонів протягом всього часу перебування у Верховній Раді знаходився в тіні. Навіть після того, як у 2012 році він став головою комітету з міжнародних справ він особливо не світився. Варто зазначити, що його зв'язок з екс-віце-прем’єр-міністром в уряді Азарова Борисом Колесніковим простежується по його попередніх роботах. Так у  2000 році він працював інженером-програмістом відділу інформаційних технологій ЗАТ "Фірма ЮГ", яку називали "материнською структурою" Колеснікова ще з 90-х років минулого століття. Потім Калюжний з 2001 по 2005 рік був провідним розробником програмного забезпечення ЗАТ "Виробниче об'єднання "Київ-Конті". Цю компанію теж називали дітищем Колеснікова. Втім, під час "панамагейту" стало відомо, що окрім Колесникова бенефіціарами "Конті" також є брат Ріната Ахметова Ігор. Окрім того, свої долі в компанії мають екс-"регіонали" Сергій Кий та Юрій Чертков, які перебувають в орбіті Ахметова, а також син вбитого в Гурзуфі авторитета Михайла Ляшка В'ячеслав і дружина покійного гендиректора ФК "Шахтар" Жиган Такташева Раїса з дітьми Ельмірою і Ренатом. Тому можна сказати, що Калюжний – це спільне дітище Колеснікова та Ахметова.

Тут варто зазначити, що гроші для Манафорта передавалися не тільки через Калюжного, але й через інших людей. Зокрема, називають Євгена Геллєра, який за часів Януковича теж був близьким до Ріната Ахметова, хоча у 2014 році розірвав з ним стосунки. Тому не дуже зрозуміло, чому Лещенко, лякаючись за життя Калюжного, який зараз взагалі може перебувати не на території  України, не боїться за Геллєра, який теж може стати надважливим свідком, який, якщо вірити "амбарній книжці" ПР, проводив гроші не тільки по Манафорту.

Проблема полягає в тому, що історія з "чорною бухгалтерією" ПР, яку так активно розкручує Лещенко, може вдарити не лише по Трампу, але й по Хіларі Клінтон. Podesta Group, яка займається лобістською діяльністю та зв'язками з громадськістю, і курується Тоні Подеста, братом голови кампанії Хілларі Клінтон Джона Подеста теж засвітилася у лобіюванні режиму Януковича в США. Так, за часів Януковича було створено неурядову організацію "Європейський центр сучасної України", співзасновниками якої є вищезгадані нардепи Калюжний та Геллєр, а також екс-міністр закордонних справ часів Януковича Леонід Кожара. Цю організацію підозрюють у проплаті понад 2 мільйонів доларів для американських лобістів Януковича з компаній Podesta і Mercury. В результаті, все йде до того, що штаби обох кандидатів в президенти США виявляться замараними роботою з режимом Януковича.

Водночас ціль Лещенка у подібних заявах, схоже, полягає у тому, щоб позиціонувати себе таким собі "капітаном Америкою", продемонструвавши свою значущість не тільки в Україні, але і в США. В цьому йому, схоже, активно допомагає керівництво НАБУ, які мають на руках всі потрібні документи. За великим рахунком той же Артем Ситник міг би сам озвучити всю необхідну інформацію, отримавши лаври борця з корупцією. Втім, схоже, ухвалено рішення використати Лещенка як такого собі "вкидувача" у великих політичних іграх. Взамін Лещенко отримав непогану тему для піару, якою щосили користується…

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme