Навіщо Найєм і Лещенко пропонують задекларувати адюльтер

Вони ініціювали закон, згідно з яким близькими вважаються люди, з якими чиновник жив 183 дні протягом року. Цей документ відразу підняли на кпини
Depo.Влада
28 вересня 2016 13:00
ФОТО: depo.ua
Фото kp.ua
Фото kp.ua

Бажання щось покращити часто призводить до абсурдних наслідків. Так, "єврооптимісти" вирішили зайнятися вдосконаленням окремих положень законодавства про запобігання корупції, зокрема, в частині заповнення декларацій чиновниками. У законопроекті №5178 пропонується розширити коло близьких осіб, яких треба вказувати у декларації про доходи. Відтепер близькими вважаються ті люди, з ким чиновник прожив 183 дні протягом року.  

Ця ініціатива вже викликала бурхливу реакцію. Зокрема, народний депутат Єгор Соболєв жорстко розкритикував дану ініціативу. "Це – відверте шахрайство, яке ставить нездійсненну вимогу перед детективами НАБУ, які мають доводити факти незаконного збагачення родин клептократів, де дуже часто все "переписують" на дружин. При такому формулюванні і "прокурор АТО" Кулик, і голова Національної комісії з регулювання енергетики Вовк, у чиїх коханих в останні два роки з`явилося багато майна, зможуть легко сказати: "А я минулого року прожив зі своєю дівчиною 182 дня . Був у відрядженнях або жив в батьків. І тепер спробуйте довести зворотнє". Ще законопроект дозволяє посадовцям не декларувати позичені гроші. Навіщо нам вороги, якщо в нас такі "друзі"?!", - написав він у Facebook.

Тема 183-денних відносин між чиновниками та їх другими половинками не могла не спровокувати потік жартів у соцмережах. "Якщо ви 31 грудня сходили з друзями в баню, а потім заночували в якоїсь пані/пана, то маєте повне право включити цю пані/пана в члени своєї сім'ї. Якщо ж вам не повезло і з пані/паном ви ночували 30 грудня, тоді вам треба жити з ним 183 дні і тоді ви гарантовано можете включати пані/пана в члени своєї сім'ї. Не важко вирахувати, що таких (законних!) панів/пань у вас може бути аж 3 в 1 році (улюблена людина першого півріччя, улюблена людина другого півріччя і улюблена людина 31 грудня)", - пожартували в популярній групі у Facebook. 

Втім, на думку одного з ініціаторів законопроекту, народного депутата від партії "Батьківщина" Ігоря Луценка, законопроект про зміни в е-декларування повинен ускладнити життя корупціонера за допомогою необхідності декларування співмешканця.

"Нинішня норма передбачає, що тільки члени сім'ї, тобто зареєстрований шлюб або батьки чи діти, є тими особами, яких треба декларувати в своїх деклараціях. І ми вводимо додаткову категорію, тобто ми ускладнюємо життя корупціонера. Якщо корупціонер чи сумлінний чиновник живе з кимось більше 183 днів, не реєструючи шлюб або на кінець звітного періоду він з цією особою проживає, то цю особу треба декларувати. В даному випадку наша новація передбачає, що навіть якщо це не батьки і не діти, все одно тих людей, які з вами проживають, треба декларувати. Ми даємо шанс детективам НАБУ спертися на докази, тому що зараз вони не можуть довести, що є факт постійного проживання", - сказав Ігор Луценко.

Але як саме детективи НАБУ мають рахувати ті самі 183 дні, жоден з численних авторів документу пояснити не зміг. Адже навряд чи чиновники будуть сумлінно вписувати в декларації своїх коханок і коханців.  

Більше новин політики читайте на Depo.Влада