Навіщо Найєм і Лещенко пропонують задекларувати адюльтер

Вони ініціювали закон, згідно з яким близькими вважаються люди, з якими чиновник жив 183 дні протягом року. Цей документ відразу підняли на кпини
Фото kp.ua
Фото kp.ua

Бажання щось покращити часто призводить до абсурдних наслідків. Так, "єврооптимісти" вирішили зайнятися вдосконаленням окремих положень законодавства про запобігання корупції, зокрема, в частині заповнення декларацій чиновниками. У законопроекті №5178 пропонується розширити коло близьких осіб, яких треба вказувати у декларації про доходи. Відтепер близькими вважаються ті люди, з ким чиновник прожив 183 дні протягом року.  

Ця ініціатива вже викликала бурхливу реакцію. Зокрема, народний депутат Єгор Соболєв жорстко розкритикував дану ініціативу. "Це – відверте шахрайство, яке ставить нездійсненну вимогу перед детективами НАБУ, які мають доводити факти незаконного збагачення родин клептократів, де дуже часто все "переписують" на дружин. При такому формулюванні і "прокурор АТО" Кулик, і голова Національної комісії з регулювання енергетики Вовк, у чиїх коханих в останні два роки з`явилося багато майна, зможуть легко сказати: "А я минулого року прожив зі своєю дівчиною 182 дня . Був у відрядженнях або жив в батьків. І тепер спробуйте довести зворотнє". Ще законопроект дозволяє посадовцям не декларувати позичені гроші. Навіщо нам вороги, якщо в нас такі "друзі"?!", - написав він у Facebook.

Тема 183-денних відносин між чиновниками та їх другими половинками не могла не спровокувати потік жартів у соцмережах. "Якщо ви 31 грудня сходили з друзями в баню, а потім заночували в якоїсь пані/пана, то маєте повне право включити цю пані/пана в члени своєї сім'ї. Якщо ж вам не повезло і з пані/паном ви ночували 30 грудня, тоді вам треба жити з ним 183 дні і тоді ви гарантовано можете включати пані/пана в члени своєї сім'ї. Не важко вирахувати, що таких (законних!) панів/пань у вас може бути аж 3 в 1 році (улюблена людина першого півріччя, улюблена людина другого півріччя і улюблена людина 31 грудня)", - пожартували в популярній групі у Facebook. 

Втім, на думку одного з ініціаторів законопроекту, народного депутата від партії "Батьківщина" Ігоря Луценка, законопроект про зміни в е-декларування повинен ускладнити життя корупціонера за допомогою необхідності декларування співмешканця.

"Нинішня норма передбачає, що тільки члени сім'ї, тобто зареєстрований шлюб або батьки чи діти, є тими особами, яких треба декларувати в своїх деклараціях. І ми вводимо додаткову категорію, тобто ми ускладнюємо життя корупціонера. Якщо корупціонер чи сумлінний чиновник живе з кимось більше 183 днів, не реєструючи шлюб або на кінець звітного періоду він з цією особою проживає, то цю особу треба декларувати. В даному випадку наша новація передбачає, що навіть якщо це не батьки і не діти, все одно тих людей, які з вами проживають, треба декларувати. Ми даємо шанс детективам НАБУ спертися на докази, тому що зараз вони не можуть довести, що є факт постійного проживання", - сказав Ігор Луценко.

Але як саме детективи НАБУ мають рахувати ті самі 183 дні, жоден з численних авторів документу пояснити не зміг. Адже навряд чи чиновники будуть сумлінно вписувати в декларації своїх коханок і коханців.  

Більше новин політики читайте на Depo.Влада